Як зміцнити пам’ять після 50 років?

Пам’ять людини після 50 років починає помітно слабшати. Взагалі, вплинути на цей процес може безліч факторів, але найчастіше провиною стає саме вік. До речі, забудькуватість сьогодні спостерігається не тільки у людей у віці. При відсутності тренувань пам’ять може підводити і в підлітковому, і юнацькому віці.

Мозок людини так влаштований, що може адаптуватися в будь-якому віці. Тому після 50 років зміцнити пам’ять цілком можливо, якщо дотримуватися правил.

Правила зміцнення пам’яті

1. Дотримуватися режиму дня: вчасно лягати і спати не менше 8 годин на добу. Також слід відмовитися від перегляду ТБ-програм, які не несуть ніякого смислового навантаження, щоб не завантажувати мозок зайвою інформацією.

2. Важливе правильне харчування, в одні і ті ж години. Пам’ятайте про необхідність вітамінів і мікроелементів: віддавайте перевагу овочам і фруктам, горіхам, менше вживайте жирного і мучного.

3. Якщо необхідно запам’ятати якийсь матеріал, робіть періодично перерви, це допоможе кращому засвоєнню.

4. Займіться онуками: розповідайте їм більше казок, читайте їм книги, разом розучуйте дитячі вірші, співайте пісні. Намагайтеся більше спілкуватися з молоддю, дізнавайтеся від них останні новини зі світу музики, кіно, моди.

5. Займіться вивченням іноземної мови, яка вам давно подобається. Почніть з вивчення алфавіту і елементарних розмовних фраз.

6. Приділіть увагу фізичним навантаженням. Вранці робіть зарядку, гуляйте пішки. Прекрасно, якщо є можливість зайнятися будь-яким видом спорту: бадмінтон, настільний теніс, футбол, плавання, їзда на велосипеді.

Сприяє зміцненню пам’яті розгадування кросвордів, ребусів, головоломок. Читайте детективи і іншу детективну літературу, яка змушує міркувати. Найчастіше розповідайте історії з життя (тільки не зациклюйтеся на одних і тих же). Запам’ятовуйте корисну для вас інформацію. Зберігайте позитивний настрій – депресія руйнує функції пам’яті.

Деякі вправи для зміцнення пам’яті:

1. Зворотний відлік чисел від 100 до 1 в швидкому темпі.

2. По порядку називайте букви алфавіту, придумуючи до кожної слово. Заборонена пауза більше 15 секунд, в цьому випадку буква пропускається.

3. Гра в асоціації. Цікавіше грати в парі з кимось із друзів або домашніх. Асистент повільно називає заготовлені заздалегідь пари слів. Необхідно запам’ятовувати якомога точніше. Потім він називає перші слова з пар, а ви – другі. Пари слів повинні бути пов’язані між собою за змістом. Наприклад, «верблюд-пустеля», «торт-цукор», «машина-колесо» і т.п.

Існує безліч подібних ігор та вправ для зміцнення пам’яті. Якщо слідувати перерахованим правилам і використовувати вправи, то цілком можливо взагалі не мати проблеми зі слабкою пам’яттю після 50 років.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.