—≥дничне передлежанн€ плода: кесар≥в розтин або традиц≥йн≥ пологи?
—≥дничне передлежанн€ плода: кесар≥в розтин або традиц≥йн≥ пологи?
 —≥дничне передлежанн€ плода: кесар≥в розтин або традиц≥йн≥ пологи?

—≥дничне передлежанн€ плода - поширене €вище, при €кому дитина розташовуЇтьс€ в матц≥ не вниз гол≥вкою, а вниз с≥дниц€ми ≥ н≥жками. “акий стан дитини н≥€к не впливаЇ на переб≥г ваг≥тност≥, але значно ускладнюЇ х≥д полог≥в, п≥двищуючи ризик родових травм.

ѕроте, близько 4% малюк≥в народжуютьс€ з с≥дничного передлежанн€. як правило, це Ї показанн€м до проведенн€ кесаревого розтину. ќднак не вс≥ фах≥вц≥ згодн≥ з таким л≥карським р≥шенн€м ≥ вважають, що природн≥ пологи набагато менш небезпечн≥.

як≥ причини с≥дничного передлежанн€ плода?

- Ѕагатоводд€ - у плода набагато б≥льше свободи дл€ зд≥йсненн€ переворот≥в ≥ рух≥в в к≥нц≥ третього триместра ваг≥тност≥.

- ѕерерозт€гненн€ матки в результат≥ попередньоњ ваг≥тност≥.

- Ќовоутворенн€ порожнини матки.

- ¬узький таз ж≥нки.

- ѕороки розвитку плоду (€к правило, г≥дроцефал≥€, коли через велик≥ розм≥ри голова не пом≥щаЇтьс€ в тазовоњ порожнин≥ матер≥).

ѕобачити передлежанн€ плода в наш час можна на будь-€кому терм≥н≥ за допомогою ”«ƒ. јле побоюванн€ повинно викликати с≥дничне передлежанн€ п≥сл€ 32 тижн≥в ваг≥тност≥. ” цьому випадку л≥кар рекомендуЇ ж≥нц≥ регул€рно виконувати р€д спец≥альних вправ, щоб допомогти малюков≥ перевернутис€.

Ѕагато фах≥вц≥в упевнен≥, що при с≥дничному передлежанн≥ пологи можлив≥ шл€хом кесаревого розтину, при €кому дитину вит€гають з матки за допомогою розр≥зу.

јле ≥зрањльськ≥ експерти впевнен≥, що кесар≥в розтин - не найкращий спос≥б народженн€ дитини. «вичайн≥ пологи не т≥льки б≥льш небезпечн≥ дл€ д≥тей, €к≥ перебувають в с≥дничному передлежанн≥, але ≥ менш травматичн≥ дл€ матер≥. Ќа њхню думку, кесар≥в розтин - не альтернативний спос≥б полог≥в, а складна операц≥€, в результат≥ €коњ у матер≥ можуть розвинутис€ р≥зн≥ ускладненн€. ѕ≥сл€ кесаревого розтину ≥снуЇ ризик неможливост≥ годуванн€ грудьми, п≥двищуютьс€ шанси ускладнень при наступних ваг≥тност€х ≥ пологах.

“аким чином, вчен≥ вважають, що ж≥нкам сл≥д народжувати саме традиц≥йним шл€хом, хоча л≥кар≥ ≥ прост≥ше зробити пород≥лл≥ операц≥ю.


05.06.2016