як подолати порушенн€ терморегул€ц≥њ у дитини?
як подолати порушенн€ терморегул€ц≥њ у дитини?
як подолати порушенн€ терморегул€ц≥њ у дитини?

ƒл€ вс≥х батьк≥в здоров'€ њхнього малюка Ї першор€дним у житт≥. ” зв'€зку з цим будь-€к≥ нездужанн€ дитини викликають хвилюванн€. ƒосить часто можна спостер≥гати пост≥йно п≥двищену або, навпаки, знижену температуру т≥ла без будь-€ких видимих ​​причин. «астуди немаЇ, анал≥зи в норм≥. ўо ж в≥дбуваЇтьс€? Ўвидше за все, причина в порушенн≥ терморегул€ц≥њ орган≥зму.

—имптоми порушенн€ терморегул€ц≥њ у д≥тей, €к правило, не надто ч≥тко про€вл€ютьс€. —ам≥ €вн≥ з них - пост≥йно висока або пост≥йно низька температура в пор≥вн€нн≥ з нормою, ≥ њњ регул€рн≥ коливанн€ у встановлених межах.  р≥м того, дитина може скаржитис€ на пост≥йний озноб та запамороченн€.

‘ах≥вц≥ вважають, що головною причиною такоњ патолог≥њ Ї вегетосудинна дистон≥€ або акл≥матизац≥€ до нових умов проживанн€, а також пошкодженн€ г≥поталамуса.

якщо прот€гом тривалого часу ви спостер≥гаЇте у дитини под≥бн≥ симптоми, то сл≥д звернутис€ за допомогою до л≥кар€, а не експериментувати на здоров'њ дитини поради подружок. ¬егетосудинна дистон≥€ л≥куЇтьс€ т≥льки комплексно, п≥д нагл€дом квал≥ф≥кованого спец≥ал≥ста, а курс л≥куванн€ може бути досить тривалим, аж до дек≥лькох рок≥в.

Ѕатькам, чи€ дитина страждаЇ вегетосудинною дистон≥Їю, сл≥д в≥дмовитис€ в≥д розрекламованих препарат≥в ≥ виключити методи самол≥куванн€. Ћише фах≥вець п≥дбере необх≥дний перел≥к л≥к≥в ≥ призначить терап≥ю в кожному ≥ндив≥дуальному випадку. Ѕатькам же належить навчитис€ зменшити вплив симптом≥в хвороби на звичайне житт€ малюка ≥ попередити подальше прогресуванн€ хвороби.

ќтже, що можуть зробити батьки?

 ардинально зм≥нити звичне меню дитини: обмежити вживанн€ мучного, солоного ≥ жирного. якнайб≥льше давайте дитин≥ продукти, багат≥ кальц≥Їм, магн≥Їм, кал≥Їм, пол≥ненасиченими жирними кислотами - в≥вс€на каша, гор≥хи, шипшина, салат, родзинки, курага, со€ ≥ т.д.

–ежим сну дуже важливий дл€ дитини з вегетосудинною дистон≥Їю. ƒавайте њй в≥дсипатис€ не менше дес€ти годин на добу. якщо телев≥зор ≥ комп'ютер щ≥льно ув≥йшли в житт€ вашого чада, то в≥двед≥ть йому на ц≥ блага цив≥л≥зац≥њ не б≥льше одн≥Їњ години на день.

—в≥же пов≥тр€ обов'€зкове, а тому щоденн≥ прогул€нки повинн≥ становити не менше чотирьох годин.

ƒ≥ти з порушенн€м терморегул€ц≥њ необх≥дно займатис€ в зм≥цнювальних групах здоров'€, вести рухливий спос≥б житт€, особливо корисн≥ дл€ зан€ть плаванн€ ≥ тен≥с. ќднак не варто вимагати в≥д малюка рекорд≥в, так €к максимальна концентрац≥€ вс≥х сил орган≥зму може лише п≥д≥рвати здоров'€.

 орисн≥ дл€ дитини ≥ ф≥з≥олог≥чн≥ процедури у вигл€д≥ електрофорезу, загартовуванн€ ≥ масажу, що в≥дм≥нно тренуЇ нервову систему та орган≥зм в ц≥лому.

¬ пер≥од м≥жсезонн€ давайте малюков≥ пол≥в≥там≥нн≥ комплекси або гомеопатичн≥ препарати, що п≥дтримують ≥мунну систему.

 р≥м того, батькам дитини з порушеною терморегул€ц≥Їю орган≥зму корисно знати, що дана проблема б≥льшою м≥рою стосуЇтьс€ невролог≥њ, н≥ж ф≥з≥олог≥њ, а тому одними л≥ками не об≥йтис€.