Звички, які руйнують нирки

Нирки – один з найважливіших органів людини, який виконує роль фільтра. Призначення нирок – очищення крові від токсинів, мікробів та інфекцій. Крім того, нирки регулюють водно-сольовий баланс, кров’яний тиск, виробництво червоних кров’яних тілець.

Але, на жаль, багато хто часто недооцінює роботу цього важливого органу. Шкідливі звички, про які ми часто навіть не замислюємося, поступово виводять нирки з ладу.

Алкоголь і куріння

Про шкоду алкоголю і куріння буде зайвим повторюватися. Ниркам доводиться справлятися з великою кількістю токсичних речовин, що потрапили в організм.

Недостача сну

Тканина нирок оновлюється саме під час нічного сну, і якщо людина постійно недосипає, то цей процес неповноцінний, що може привести до порушення роботи нирок.

Зловживання кофеїном

Кофеїн, що міститься у каві і різних безалкогольних напоях, у великих кількостях шкідливий для всього організму, а особливо – для нирок. Кофеїн має сильну сечогінну властивість, зневоднює організм, примушує нирки працювати вхолосту, чим надає зайве навантаження на них.

Пасивний спосіб життя

При малорухливому способі життя в нирках виникають застійні явища. Якщо ваша робота носить саме такий характер, кожну годину робіть невелику розминку. Регулярні фізичні вправи допоможуть запобігти утворенню каменів в нирках.

Нестача вітаміну В6

Для нормальної роботи нирок щодня в середньому необхідно вживати 1,3 мл вітаміну В6. Міститься він в птиці, рибі, картоплі, багатьох фруктах, крім цитрусових.

Несвоєчасне спорожнення сечового міхура

Регулярне утримання сечі в сечовому міхурі може привести до ниркової недостатності і нетримання.

Надлишок натрію

Основне джерело натрію для людини – кухонна сіль. Але якщо солі потрапляє в організм багато, то нирки, як основний регулятор водно-сольового балансу, можуть не справлятися. Добова норма солі для дорослої людини – 5-6 г.

Необдумані дієти

Дієти, спрямовані на спалювання жиру, по суті, оголюють нирки, залишаючи їх без захисту. У підсумку вони отримують подвійний удар: з одного боку – фільтрують кров з порушеним балансом, з іншого – не отримують корисні речовини.

Надлишок білка

Білок, на відміну від жирів, не здатний накопичуватися в організмі. Весь зайвий білок і продукти його розпаду збільшують навантаження на нирки. Якщо нирки не справляються з виведенням цих продуктів обміну, то в них почнуть утворюватися камені.

Мало води

Щоб нирки, як і інші органи, правильно функціонували, треба пити воду в достатній кількості. Вода дійсно вимиває всю гидоту з організму!

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.