Значення дієти при мастопатії

На жаль, з діагнозом «мастопатія» стикається все більше жінок з кожним роком. Нормалізувати гормональний фон без застосування гормонів допоможе дієта.

Причини та симптоми хвороби

Мастопатія — гормонозалежне жіноче захворювання. Баланс гормонів естрогену і прогестерону визначає здоров’я жінки. При надмірному вмісті естрогенів і дефіциті прогестерону найчастіше і виникає мастопатія. Симптоми захворювання знайомі багатьом жінкам: грубшають молочні залози з’являються хворобливі відчуття, промацуються ущільнення. Причини такого гормонального дисбалансу можуть бути самі різні – різні гінекологічні захворювання, сексуальні розлади, спадкова схильність, захворювання печінки і жовчних шляхів, стреси і т.д.

Вплив будь-якого з цих факторів порушує співвідношення гормонів в організмі жінки. А формують такий «неправильний» фон гормони гіпоталамуса (відділу мозку, що відповідає за роботу ендокринної системи), гіпофіза (головна залоза внутрішньої секреції ), щитовидної залози, чоловічі та жіночі статеві гормони.

Лікування

Лікування мастопатії включає в себе відновлення гормонального фону різними методами, серед яких не останнє місце займає дієта. Проблема в тому, що багато жінок не сприймають дієту як серйозне лікування. Адже дотримуватися її потрібно постійно, що під силу не кожній жінці.

Відомо, що все, що ми їмо в тій чи іншій мірі бере участь в обміні речовин, тобто проходить через ряд біохімічних перетворень, перетворюючись на власні тканини організму і біологічно активні речовини, які беруть участь в обмінних процесах, у тому числі і в гормони.

Дієта при мастопатії вимагає виключення жирної, смаженої, копченої та гострої їжі, а також чаю, кави, какао і газованих напоїв з вмістом кофеїну. Слід повністю відмовитися і від алкоголю, так як він пригнічує роботу печінки.

Що включити в раціон при мастопатії?

Морська риба та рослинні олії. Ці продукти містять полінасичені жирні кислоти класу Омега 3 і Омега 6. Дослідження, що проводяться протягом двох років, показали, що якщо в раціоні присутня жирна риба та рослинні олії, і при цьому виключені насичені жири з м’яса і маргарину, то це позитивно впливає на стан жінок, що страждають від мастопатії.

Крупи — це «повільні» вуглеводи, тобто вони мають низький глікемічний індекс. Продукти з низьким вмістом простих цукрів і високим вмістом складних вуглеводів значно покращують стан жінок.

Овочі та зелень. Дефіцит рослинної клітковини негативно позначається на балансі жіночих статевих гормонів. Переробка зайвого естрогену — складний процес, в якому задіяна і мікрофлора кишечника. Для кишкової мікрофлори рослинна клітковина є «їжею», а якщо вона «голодує » то з часом відбувається порушення гормонального балансу.

Данної дієту потрібно дотримуватися, поки повністю не зникнуть симптоми захворювання, а краще зробити її звичною.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.