Життя подовжить правильне дихання

Без дихання немає життя. Дихання супроводжує людину з моменту народження до моменту смерті. З припиненням дихання в тілі згасає життя. Більшість людей дихає несвідомо. Чи існує зв’язок між диханням, якістю і тривалістю життя?

Представники бойових мистецтв добре знайомі з технікою правильного дихання, бо знають, наскільки важливі ці знання для володіння тілом. За підрахунками доросла людина робить в середньому 21600 вдихів на добу, це приблизно 15 вдихів в хвилину і один вдих кожні чотири секунди. Східні мудреці впевнені, що тривалість життя багато в чому залежить від дихання. Чому черепахи так довго живуть? Тому що вони повільно дихають. У мишей дихання часте, тому і життя їх дуже коротке.

Ще древні монахи Тибету помітили, що з уповільненням частоти дихання життєва енергія зростає, а прискорене дихання призводить до зменшення життєвої енергії.

Чи правильно ми дихаємо?

Щоб дізнатися, чи правильно ми використовуємо дихання, покладіть долоню, не змінюючи дихання, в область шлунка, на сонячне сплетіння. Тепер зверніть увагу, чи досягає ваше дихання цій галузі, і простежте, чи розширюється область шлунка після припинення вдиху. При здоровому диханні область шлунка повинна видаватися вперед при вдиху і стискатися на видиху.

Більшість людей дихає абсолютно зворотнім способом. Треба стежити, щоб дихання відбувалося через ніс, а не через рот. Якщо під час фізичних навантажень важко дихати через ніс, то ротове дихання призводить до ефекту, зворотнього корисному — втрачається здатність до концентрації, накопичується фізична слабкість і починаються перебої в роботі серця.

Чому важливо правильно дихати?

Дихання насичує кров киснем, дефіцит якого призводить до хвороб внутрішніх органів, серцево-судинним захворюванням. За своїми функціональними діями дихальна система тісно пов’язана з роботою серця. Крім того, від правильного дихання багато в чому залежить психоемоційний стан людини.

Як у дитинстві, так і в старості, людині необхідні легені, щоб дихати, при цьому використовуються м’язи грудей і діафрагми. Ви помічали, що дитина дихає животом, а в період статевого дозрівання дихання піднімається на рівень грудей? Значить, в активному молодому віці в диханні активно задіяна грудна клітка. Але сидячий спосіб життя, стресові ситуації, вік, зрештою, перетворюють наше дихання в поверхневе і неглибоке. Досягнувши зрілого віку, людина дихає ледь використовуючи верхню частину грудей.

У старості дихання стає частим і переривчастим. Якщо частота дихання зрівняється з частотою ударів серця, то людина помре за один день. Кого може влаштувати така перспектива?

Розумний довгожитель завжди буде оптимально використовувати свої дихальні можливості, розуміючи, що дихання — потужний інструмент впливу на наше здоров’я.

Як правильно дихати, або Лікувальне дихання

Що значить правильно дихати? — запитаєте ви. Багато хто вважає, що дихання — природний ресурс, непідвладний контролю. Альтернативна медицина пропонує особливу терапію лікувального дихання, яка допомагає підпорядкувати наш організм шляхом правильного дихання.

Отже, дихати правильно, це завжди, незалежно від умов, різного роду навантажень, дихати легко, вільно, природно.

Лікувальне дихання передбачає природній вольовий метод насичення крові киснем. У поєднанні з масажем таке дихання стає справжнім цілющим методом при багатьох захворюваннях: інсульті, інфаркті, порушенні обміну речовин, багатьох інших важких захворюваннях.

Лікувальне дихання використовують при нестачі кисню у вдихуваному повітрі, при деяких захворюваннях, при виконанні важких фізичних навантаженнь і т.п.
Якщо хочете відчути на собі лікувальне дихання, виконайте наступні дії. Як правило, один вдих складає 1 сек, а видих — 2 сек, пауза між ними — 3–5 сек. Спробуйте змінити час: вдих — 1–2 сек, видих — 6–9 сек, потім знову швидкий вдих і т.д. без пауз. Протягом 3 хвилин подихайте таким чином і ви відчуєте себе краще. Подібне дихання насичує кров киснем на 92% і організм із вдячністю відповідає вам задовільним станом і навіть блаженством.

Слідкуйте за правильністю свого дихання, а при необхідності вдавайтеся до спеціального лікувального дихання і будьте здорові!

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.