Як впізнати гепатит В?

Медицині відомо безліч захворювань, що вражають печінку. Причини таких захворювань різні. Серед патологічних станів печінки і гепатити різних видів.
Один з них – гепатит В.

Гепатит В – патологічний процес інфекційної природи, який характеризується ураженням клітин печінки. Способи зараження зазвичай відбуваються через кров та інші рідини організму (слина, молоко матері, вагінальні виділення, сперма), коли інфікована рідина потрапляє в організм через мікротріщини на шкірі, при оперативних втручаннях, незахищеному статевому акті, пологах, годуванні грудьми і т. д.

При відсутності своєчасного належного лікування гепатит В переходить в хронічну форму, викликаючи цироз печінки, а хворий стає носієм вірусу.

Симптоми гепатиту В

Інкубаційний період гепатиту становить 75 днів, тому перші прояви можуть бути помітні лише через кілька місяців після зараження.

Ознаками стає жовтяниця, больові відчуття в шлунку, загальне самопочуття погіршується, темніє сеча, турбує нудота і блювота. Паралельно з’являється свербіж і висип. Потім настає уявне одужання, коли хворому на якийсь час стає легше. Це ознака того, що хвороба переходить в хронічну форму. Роками люди можуть не підозрювати, що заражені гепатитом В, а підтвердити хронічну форму може лише тест на гепатит. Кам’янець-Подільський Центр сімейної медицини проводить аналіз крові на гепатит, який можна зробити в будь-який час.

Критичний стан гепатиту В наступає через час, коли розвивається печінкова недостатність, а патологія переходить в цироз або рак печінки.

Діагностувати гепатит В можливо на основі даних анамнезу та результатів лабораторних досліджень, УЗД і навіть біопсії.

Як такого специфічного лікування гепатиту В не існує. Вся терапія спрямована на підтримання нормального функціонування печінки – зниження больових відчуттів, уповільнення процесу розвитку цирозу та інших симптомів хвороби.

Хворому доводиться внести корективи в спосіб життя: відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися дієти, обмежити фізичну активність.

Головний метод запобігання зараження гепатитом В є проведення вакцинації в дитячому віці згідно загальноприйнятому календарю щеплень і дорослим кожні 10 років.

Профілактика полягає і у використанні засобів захисту і дотриманні техніки безпеки при проведенні косметологічних і медичних процедур, дотриманні впорядкованого статевого життя.

Гепатит В має досить стрімкий розвиток при відсутності лікування і призводить до раку або цирозу печінки. Поява перших ознак захворювання має стати приводом негайно звернутися до лікаря.