Як почати здоровий спосіб життя?

У прагненні зберегти молодість і здоров’я багато хто з нас ставить перед собою завдання вести здоровий спосіб життя. Але змусити себе поміняти режим, харчування, звички виявляється зовсім не просто.

Якби кожен з нас дотримувався здорового способу життя, то прожив би не менше ста років! Але ми півжиття проводимо на дивані або у кріслі, об’їдаємось досхочу, хтось, навпаки, працює до знемоги, навіть у сні прораховуючи вигоди угоди і перекушуючи на ходу всякою гидотою. Плюс на це все накладається любов до нікотину і спиртного. Яким туту може бути здоров’я?

Але є люди, які впевнені, що здоровий спосіб життя — це просто.

Що входить в поняття здорового способу життя ?

  • достатня фізична активність,
  • збалансоване меню,
  • дотримання правил гігієни,
  • відмова від надмірностей різного роду,
  • загартовуючі процедури.

Здавалося б, дійсно нічого складного. Однак з незвички виконувати весь цей список щодня — важка праця. А може і не треба так категорично все міняти? Багато хто погодиться, що зміни повинні наступати поступово. Для початку потрібно зробити кілька кроків назустріч своєму здоров’ю, які можуть виявитися найважливішими.

1. Увімкніть свій розум

Просто почніть аналізувати свої дії і думати про те, як вони впливають на здоров’я. Якщо вам просто захотілося щось «пожувати» і ви вже в сотий раз відкриваєте дверку холодильника, задумайтес , чи потрібна вашому організму зараз їжа?

Щоб ви не робили, робіть це усвідомлено. Наприклад, якщо ви вирішили відвідати солярій, задайте собі питання: «Наскільки це корисно для мого здоров’я» Якщо ви не знаєте відповіді — не страшно, її завжди можна знайти. Погано, якщо ви не запитаєте себе про це.

2. Ставте перед собою цілі і матеріалізуйте їх

Кожен з нас по своїх причин приймає рішення почати здоровий спосіб життя. І якщо ми не будемо відступати від наміченої мети , то ніколи не пошкодуємо про це.

3. Дотримуйтеся дієти

Харчування — це перше, на що ми повинні звернути увагу. Відмовтеся від «вечірнього жора», а всі прийоми їжі протягом дня розділіть на п’ять разів.

4. Більше рухайтеся

Фізкультура і спорт нерозривні із здоровим способом життя. Кожен день приділяйте увагу своїй фізичній формі. Не обов’язково для цього ходити в тренажерний зал , можна займатися вдома або на вулиці, головне — регулярно!

5. Відкоректуйте режим сну

Дотримання режиму — один з перших кроків назустріч здоровому способу життя. Багатьом з нас доводиться рано вставати по буднях, але от раніше лягти ввечері важко себе змусити. Але якщо ти не виспався — ти проспав весь день.

Зазвичай протягом тижня ми не висипаємося, а у вихідні спимо до обіду. Це теж недобре, оскільки організму потрібно прокидатися в один і той же час.

Описані кроки є найпершими на шляху до здоровому способу життя, і якщо ви подолаєте їх і навіть зробите своїми звичками, то далі вам буде набагато простіше.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.