Як кількість друзів впливає на мозок?

Вважається, що людина, яка має багато приятелів і друзів, більш щаслива. А тепер вчені встановили, що спілкування з великою кількістю людей розвиває зони мозку, відповідальні за соціальну поведінку.

Загальна думка результатів дослідження полягає в тому, що людський мозок підстроюється під соціальне оточення і соціальні навички.

Дослідження

У дослідженні взяли участь 18 добровольців віком від 27 до 70 років. У них дізналися, з якою кількістю людей вони контактували протягом місяця перед дослідженням. Число склало від 10 до 40 і в середньому виявилося 20 осіб. При цьому фахівці враховували будь-які форми контактів, в тому числі і по телефону та електронною поштою. Також вчені просканували мозок випробовуваних і визначили, що спільного є в структурі людей, які ведуть схожий образ соціального життя.

Результати

Виявилося, що у людей, у яких широке коло спілкування, кілька областей мозку були більше і володіли збільшеним числом зв’язків з іншими відділами мозку, ніж у тих, хто живе більш замкнуто. Однією з таких областей є поясна кора, в якій обробляється інформація про дії інших людей.

Дані результати узгоджуються з висновками інших наукових робіт, що показують, що у мавп, які живуть у великих групах, мозок змінюється так само. Експерти вважають, що мозок змінюється через те, що він підлаштовується під образ життя індивіда. Але остаточно бути впевненими в такому зв’язку вчені не можуть бути. Можливо, існує зворотний зв’язок – збільшення області мозку є причиною товариськості.

При цьому вчені заявляють, що збільшення окремих областей мозку не означає збільшення кількості його загального обсягу, так як області мозку при цьому, навпаки, зменшуються.

Ще раніше вчені з Оксфорда заявили, що розумові здібності людини безпосередньо пов’язані з кількістю друзів. Тобто, у більш розумних людей більше число дружніх зв’язків?

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.