Як часто ви обіймаєте своїх дітей?

Обійми є частиною нашого життя. Часом ми сприймаємо їх як щось само собою зрозуміле і не надаємо особливого значення. Але є ситуації, коли обійми особливо важливі і навіть необхідні.

Про чудодійні, омолоджуючі і лікувальні властивості обіймів писалося ще в стародавніх манускриптах Сходу.

А сучасні психологи вважають, що обійми живим істотам необхідні як повітря, щоб відчути свою захищеність і потрібність.

Учені запевняють, що найбільш потрібні обійми в ранньому дитинстві. Спостереження показали, що малюки, які отримують достатньо уваги і ласки від батьків, швидше розвиваються і менше хворіють: у них більш міцний імунітет, вони виростають здатними до любові і співпереживання.

Якщо ж дитина обділена тактильними відчуттями в дитинстві, в тому числі і обіймами, це може привести до серйозних проблем в житті: вона буде відчувати проблеми в комунікації володіти емоційною холодністю, виросте невпевненою в собі, непристосованою до життя, схильною до антигромадських дій.

Серед дорослих існує думка, що хлопчиків треба виховувати більш строго, а прояв ніжних почуттів лише розбалує їх. Як показує статистика, дівчатка у віці до одного року отримують в п’ять разів більше ласки, ніж їх однолітки-хлопчики. Але така позиція вкрай помилкова! Хлопчикам необхідний фізичний контакт з батьками не менше! Їм теж треба, щоб їх заколисували на руках, цілували, гладили і обіймали. Більше того, такі прояви любові дуже важливі в розвитку хлопчиків з народження до 8 років.

З віком потреба у фізичних ласках зменшується, але це не означає, що обійми і поцілунки стають зайвими: «сюсюкання» змінюється жартівливою боротьбою, поплескуванням по плечу, рукостисканнями. Для підлітка такі тактильні контакти дуже важливі.

А ось у дівчаток з дорослішанням потреба в ласках збільшується. Свого піку вона досягає до 11 років. Дівчатка гостро потребують ласки, ніжності, любові та підтримки близьких людей. Особливо важливий душевний і фізичний контакт з батьком. Саме грамотна поведінка батька допоможе дівчинці сформувати правильне ставлення до своїх зовнішніх і внутрішніх якостей, навчить позитивно сприймати саму себе. Такі вміння особливо придадуться в підлітковому віці (13–15 років), допоможуть дівчаткам почувати себе впевненіше і спокійніше.

Також любов батька допоможе дівчинці усвідомити себе як жінку, виховає жіночність, допоможе правильно зрозуміти її суть, дасть орієнтир не так на зовнішній вигляд, а на душевні якості.

Коли діти стають дорослими, обійми стають більш рідкісними. Їм на зміну приходять більш стримані дотики, які теж здатні відобразити ваше ставлення до дитини, показати вашу повагу і любов до неї.

Коли особливо важливий тактильний контакт з дитиною?

  • при фізичній травмі або хворобі;
  • при сильному емоційному хвилюванні;
  • при перевтомі або переляку;
  • перед сном.

Психологи закликають батьків не скупитися на ласку і обіймати своїх дітей якомога частіше. Цим ви закладете основу здоров’я, впевненості в собі і правильного ставлення до світу.