Вугрова хвороба

Вугрова хвороба: лікування, причини Вугрова хвороба (Акне, вугрової висип) – запальне захворювання сальних залоз шкіри й волосяних фолікул.

Найбільш часто дане захворювання вражає ділянки тіла людини з підвищеним вмістом сальних залоз (груди, спина, передпліччя та обличчя).

Вугрова хвороба є досить поширеним захворюванням. За статистичними даними їм страждає близько 80% людей у віці від 12 до 25 років і близько 35% людей старше 35 років. З-за того, що найбільш часто це захворювання зустрічається у підлітків у віці від 14 до 18 років, його ще називають “підліткової висипом”.

Причини

Основним провокуючим фактором, що призводить до розвитку вугрової хвороби є гормональні зміни відбуваються в організмі. Саме тому найчастіше вугрі зустрічаються у людей, які приймають гормональні препарати, підлітків, жінок та дівчат в останні сім днів менструального циклу і у вагітних.

Також до появи вугрової хвороби можуть спричинити такі фактори:
– Прийом певних препаратів (зокрема кортикостероїдів)
– Спадковість
– Стреси
– Часте здавлювання певних ділянок шкіри

Види

– Дитячі вугри . Виникають на обличчі дитини в його перші місяці життя. У більшості випадків проходять самостійно, проте іноді можуть триматися до декількох років
– Блискавичні вугри . Досить рідкісна форма вугрової хвороби, яка зустрічається у хлопців від 13 до 17 років і супроводжується слабкістю, загальним нездужанням, болями в суглобах і підвищенням температури тіла
– Професійні вугри . Виникають внаслідок дії на шкіру різних хімічних речовин, гербіцидів, дьогтю і пр
– Невротичний Акне . Виникає внаслідок здирання або здавлювання вугрів. В кінцевому результаті залишаються дефекти шкіри і рубці
– Стероїдний Акне . Виникає при неправильному застосуванні гормональних препаратів
– Некротичне Акне . Це вугрі на волосистої частини голови, які супроводжуються безперервним сверблячкою.

Вугри можуть мати вигляд білих точок (білі вугри, закриті комедони ). Це забиті пори з дуже малим вихідним отвором. Без медичної допомоги видалити їх досить проблематично.

Також бувають чорні точки ( відкриті комедони ). Це розширені закорковані шкірні пори. Відкриті комедони зазвичай сірувато – коричневого або чорного кольору.

Жовті горбки або пустули білі . Вони з’являються внаслідок того, що всередині комедона починають активно розмножуватися бактерії, що призводить до запалення і подальшого утворення гною. Їх видавлювання тільки обтяжує запалення і призводить до збільшення розмірів прищів.

Кісти. Це досить глибокі хворобливі наповнені гноєм порожнини, після лікування яких дуже часто залишаються шрами.

Симптоми

На шкірі спини, грудей, передпліччя і на обличчі утворюються запальні утворення у вигляді вузликів, гнійників (в діаметрі до п’яти міліметрів) і вузлів (більш п’яти міліметрів в діаметрі). Також утворюються не запальні освіти – комедони (колишні або чорні точки). У так званій Т-зоні обличчя з’являється жирний блиск. При самостійному видавлювання вугрів залишаються рубці і ерозії. В деяких випадках утворюються келоїдні рубці.

У пацієнтів з підвищеним вмістом андрогенів (чоловічих статевих гормонів) найчастіше спостерігається порідіння волосся на голові або, навпаки, підвищений оволосіння.

Вузли можуть ставати геморагічними (наповнені кров’ю) або ж гнійними (кісти).

У більшості випадків ці ознаки супроводжуються серйозними психологічними проблемами, які включають в себе підвищену тривожність, занижену самооцінку і депресію.

Якщо у вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.