Вагітність і її примхи

Майбутні мами дуже часто вражають оточуючих шаленими бажаннями. Одній хочеться солоних огірків, іншій серед ночі морозиво подавай, а третя раптом починає об’їдатися персиками. Чи дійсні ці пристрасні бажання або є більшою мірою надуманими капризами жінок у цікавому положенні?

Так, вагітність часто змінює смакові пристрасті, і хоча те, що раптом «потягнуло на солоненьке» ще не підтверджує вагітність, факт залишається фактом — смаки змінюються. Практично неможливо вгадати, чого саме захочеться майбутній мамі, але зазначено, що на початку вагітності жінка небайдужа до солоних і маринованих продуктів, а деяким, як не дивно, хочеться гризти вапно або спробувати на смак мило.

На більш пізніх етапах смакові пристрасті змінюються не так явно, але більшість жінок з ентузіазмом поїдає солодощі.

Цей факт можна пояснити з психологічної точки зору: ми всі намагаємося побалувати себе солоденьким в стресових ситуаціях, а вагітність, навіть найбажаніша, є тим же самим стресом.

Яка ж причина такої різкої зміни в смаках? Більшість лікарів схильні вважати, що всьому виною кардинальні гормональні зміни, які здатні сильно впливати на почуття дотику і нюху. Особливо в цей період підвищується рівень гормону прогестерону, мета якого — зберегти вагітність. З давнини до нас прийшла традиція, що спонукає виконувати всі бажання вагітних жінок, що сприяє правильному розвитку плода. Вчені закликають погоджуватися з цими народними прикметами: якщо у жінки з’являється дивне бажання поливати морозиво гірчицею, не варто дивуватися, значить, її організм потребує саме такого з’єднання, корисного для дитини. Але якщо жінка починає в необмежених кількостях поїдати вапно, тут уже слід бити тривогу, і бажана консультація лікаря, ймовірно, організму гостро не вистачає якогось елементу і треба його відновити менш екстремальним способом.

Буває і зворотна реакція, коли вагітність викликає сильну відразу до будь-якого продукту, раніше улюбленому. Не варто хвилюватися, це свого роду інтуїція, покликана захистити організм майбутньої мами і малюка від можливих токсинів.

Але є дослідники, які досить скептично ставляться до смакових капризів вагітної жінки, викликаними гормональними змінами, вважаючи їх надуманими і невиправданими. Зрештою, ніхто ще не встановив точних причин божевільних бажань, які викликає вагітність.