У чому цінність моркви?

Морква – найбільш поширений і улюблений овоч у всьому світі. Погризти солодку морквину люблять і дорослі, і діти. Моркву тушкують, варять, смажать, додають в супи, випічку і навіть десерти, а також з неї заварюють напої та чаї. Про користь морквяного соку знає кожен. Лікарі стверджують, що ніякі хвороби не страшні, якщо в день з’їдати хоча б 200 г сирої моркви і випивати свіжовичавлений морквяний сік.

Сам зовнішній вигляд моркви говорить про здоров’я, красу та енергію.

Користь моркви – в багатому вмісті вітамінів і мінералів. Вона містить провітамін А, який підтримує роботу серця, печінки і нирок, покращує склад крові і колір обличчя. Завдяки великому вмісту калію морква корисна при серцево-судинних захворюваннях. Також в оранжево-червоному корнеплоді містяться вітаміни В1, В2, В9, С, D, E, K, PP, фолієва кислота, кальцій, залізо, фосфор, йод, мідь, кобальт.

Мокрова корисна людям, страждаючим недокрів’ям, а також від проблем із зором і іншими недугами.

З давніх років моркву наші предки використовували для загоєння ран і виразок, які довго не гояться, як легке проносне. Сік моркви пили при циститі і хворобах нирок, так як він добре розчиняє камені в нирках і жовчному міхурі, лікує сечокам’яну хворобу. Мокрова неоціненна для дитячого організму, допомагає зростанню малюків. При цьому цілющі всі частини рослини – від коренів до насіння.

Нардная медицина пропонує безліч рецептів з моркви для лікування різних захворювань. Деякі з них представляємо вам в нашій статті.

Рецепти народної медицини:

1. При бронхіті: стакан свіжого морквяного соку змішати з 2 ст. ложками меду, пити по 1 ст. ложці 4-5 разів на день.

2. При хворобах нирок: натерти моркву, 3 ст. ложки отриманої кашки залити склянкою окропу, настояти ніч. Вранці розігріти, пити в гарячому вигляді в кілька прийомів.

3. При каменях у нирках: 1 ст. ложку насіння моркви залити склянкою окропу, настояти 12 годин, укутавши. Процідити і пити по 0,5 склянки 5-6 разів до їжі.

4. При хворобах печінки: випивати вранці натще склянку суміші молока з свіжоприготованим соком моркви (1:1) за годину-півтори до сніданку.

5. При нежиті: змішати 1 ст. ложку морквяного соку і 1 ст. ложку рослинного масла, додати в суміш 1-3 краплі соку часнику, струсити. Закапувати в кожну ніздрю 3-4 рази на день по кілька крапель. Кожен день необхідно готувати свіжу суміш.

6. Від серцево-судинних захворювань: щоденно приймати суміш морквяного і бурякового соків (3:1). Особливо корисно для гіпертоніків.

7. Для очищення організму від шлаків і токсинів: випивати морквяний сік за 20 хвилин до їжі. Але пити треба відразу після приготування маленькими ковтками. Якщо щодня випивати по ½ склянки соку, підвищиться загальний тонус організму, знизиться стомлюваність і покращиться колір обличчя.

8. При авітамінозі, анемії, занепаді сил: пити суміш соків моркви, буряка і огірка (3:1:1).

9. При циститі: жменю морквяного бадилля залийте 0,5 л окропу, укутавши, настоюйте годину і пийте протягом дня в 3-4 прийоми за 30 хвилин до їди.

10. При геморої: заваріть бадилля як чай, пийте без обмежень протягом дня. Курс — 1 місяць.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.