Світова епідемія

Лікарі стверджують, що в цілому світі, і в Україні зокрема, захворюваність на діабет наближається до стану епідемії. Цукровий діабет відомий людству дуже давно, ще з античних часів. Розплатою за блага цивілізації є щорічне зростання числа хворих. В усьому світі близько 200 млн. людей хворі на діабет. До 2030 року цифра, ймовірно, подвоїться. Щорічно від хвороби в світі помирає більше 1 млн. хворих.

Загальний огляд

При огляді хворого на цукровий діабет стає зрозумілим, що в нього порушена вся травна система, тобто шлунково-кишковий тракт, починаючи від стравоходу, навіть від ротової порожнини, і закінчуючи прямою кишкою.

А далі йде печінка, підшлункова залоза, кишківник. Отже, аби не пекло у роті, необхідно звернути увагу на свій шлунок. У хворих на цукровий діабет він завжди діє неповноцінно: їжа у шлунку не перетравлюється, він є опущеним, послабленим, непрацюючим, тобто його секреторна діяльність виявляється порушеною, а кислотність – не в нормі, найчастіше – понижена. Отже, гіпоацидні гастрити є передумовою захворювань підшлункової залози, також і цукрового діабету.

Коли подивимося далі – дванадцятипала кишка теж буде запаленою, адже слабенька підшлункова залоза не може виробляти ферменти, що розщеплюють їжу; а вже далі, за такого хворобливого стану шлунку, що їжа в ньому не перетравлюється, а бродить і гниє, у великій кількості утворюються токсини, що від них потерпає печінка. І тоді вона вже навіть за якісного харчування не впорається з таким величезним обсягом роботи, адже на те, щоб знешкодити й вивести з організму величезну кількість отрут (токсинів), вона просто не розрахована. Так і страждає печінка сама: отрути відкладаються у правій долі, вона збільшується, наливається кров’ю, і вже працювати як повноцінний очисний орган нездатна. Страждає від того і підшлункова залоза. Як тоді, працюватиме кишківник?

Звісно, будуть великі проблеми. І може саме тому в кожної четвертої людини спостерігаються закріпи, не працює кишківник, людина шукає, порятунку і не може його віднайти – де знайдеш порятунок окремо для кишківника, якщо треба відновлювати функції усіх органів травлення?!

Наслідки вживання шкідливої їжі

Їжа, яку ми вживаємо, не підсилює функції травних органів, і не рятує людину від голодної смерті, а навпаки поступово її вбиває. Натомість залежить це від самої людини: вона має відчувати власний організм і сама знати, що для нього є найбільш необхідним. Позаяк нині як. лікуються, так і харчуються здебільшого рекламою: що є найгучніше, найширше розрекламованим, те й споживають люди, а особливо – діти.

Боляче дивитися на тих дітей, що харчуються лише усілякими чіпсами, п’ють багато солодкої газованої води, жують жувальні гумки, добиваючи свої нирки, вживають купу солодощів, від чого не в змозі відмовитися, адже в більшості а тих дітей жахливе забруднення гельмінтами. А ті паразити живуть та розмножуються за рахунок цукру, отже й вимагають від дитячого організму дедалі більшого споживання ласощів. Натомість завелика кількість вжитого солодкого знову ж таки недобре відбивається на стані підшлункової залози. Певно через такі обставини цукровий діабет в Україні не лише стрімко поширюється, але й, так би мовити, весь час «молодшає».

Ситуація в Україні

В Україні загалом нараховується понад один мільйон хворих на діабет, проте лікарі стверджують, що насправді ця цифра у 2,5 рази більша, просто люди не знають, що у них підвищений вміст цукру в крові.

Захворіти на діабет можна у будь-якому віці, від самого народження. Так званий «молодий» діабет проявляється до ЗО років. Основне – це виявити підвищений рівень цукру в крові у тих людей, які навіть не підозрюють, що він у них може бути, а таких переважна більшість- 85%. Успіху лікуванні цієї хвороби залежить від того, наскільки рано її було діагностовано. Нормальний рівень цукру у крові 3,5 – 5,5 ммоль. Якщо у вас незначне перевищення, то це означає, що ви, можливо вчора переїли солодкого. Необхідно пройти повторне обстеження. Найкраще здавати кров на аналіз за 2-3 години після прийому їжі.

Про діабет

Діабет – хронічна хвороба, яка виникає в тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє інсулін або коли організм неспроможний ефективно використати той інсулін, який вже вироблений. Інсулін є гормоном, який регулює рівень цукру в крові. Гіперглікемія, тобто підвищений рівень цукру, розвивається як результат неконтрольованого діабету і з часом призводить до непоправних наслідків для багатьох систем організму, кровоносних судин.

Найбільш схильні до цього захворювання люди, які мають зайву вагу (80% діабетиків – хворі ожирінням або надмірною вагою), серцево-судинні та хвороби шлунково-кишкового тракту. А вже це захворювання призводить до хвороб нервової системи, ішемічної хвороби серця, ускладнень у діяльності мозку та інших. Діабет з часом уражає кровоносні судини, очі, нирки.

Наприклад, є таке поняття як діабетична невропатія – ураження нервів з симптомами оніміння, болю, поколювання, слабкості в кінцівках. На сьогодні проблеми «діабетичної стопи» стали найбільш частою причиною ампутацій нижніх кінцівок. Уражаються нервові волокна, які проводять імпульси до скелетних м’язів. Приєднання інфекції ще більше загострює проблему. Трофічні виразки, гангрена призводять до втрати працездатності, потребують величезних затрат для лікування та реабілітації хворих.

Людина сама контролює рівень цукру у крові, розвиток хвороби залежить від того, як хворий ставиться до цього питання. Рекомендовано усім перевіряти вміст цукру у крові принаймні раз на рік.

Першими ж ознаками цього захворювання є втрата ваги, сухість шкіри, споживання надмірної кількості води. Тому, якщо ці ознаки раптом ви помітили у когось із своїх рідних чи близьких – слід відразу бити на сполох. Бо практично кожну хворобу можна вилікувати, якщо вона, звісно, вчасно виявлена.

Тому наша їжа має посідати важливе місце у лікуванні, а ще краще – профілактиці цукрового діабету.