Страви для діабетиків

Кропива, сік квашеної капусти, хвощ польовий, топінамбур – домашні ліки від діабету.

 
У кожного вдома є чимало профілактичних засобів від цукрового діабету, для лікування печінки, шлунка, підшлункової залози, нервової системи. Один з найдоступніших – сік квашеної капусти. Він сприяє нормалізації обміну речовин.
Кропива. Особливо не забувайте про неї навесні. Зелений борщ із кропивою або просто відвар її молодих листочків (одна столова ложка на склянку окропу, настояти і давати випити по 1/4 склянки 4 рази на день) просто необхідні всім членам сім’ї: і дорослим, і малим – у яких ви помітили надмірну спрагу, сухість у роті. Якщо дитина почала мочитися вночі у ліжку, доросла лбдина почала вставати вночі – негайно зверніться до кропиви і пролікуйте місяць. Кропива особливо корисна впродовж того часу, доки молоді її листочки будуть червонясті, доки вона виростає від двох листочків до шести.
З осінніх заготовок збереглися бульби топінамбура.

Топінамбур (земляна груша), на відміну від звичайної картоплі, корисний хворим на діабет.Якщо дитина не хоче їсти страву з топінамбуром, а ви помітили в неї ознаки захворювання  підшлункової залози (сушить у роті, спрага змушує багато пити), то давайте їй сік із топінамбура. Можна додавати його в чай по 10-20 крапель або просто дати випити чайну ложку соку чи столову ложку (залежно від віку). Це буде профілактичне лікування. Чіпси із топінамбура – смачні й корисні – також смакуватимуть і малим, і дорослим.
А на городах, полях вже проросли своєрідні зелені “стовпчики” – як ми їх називаємо, маточки квітів хвоща польового – які дуже добре профілактично лікують підшлункову залозу, налагоджують обмін речовин. Їх треба лише зірвати, помити, порізати і додати до салату. Вони дуже соковиті й смачні. Або з усієї рослини зробити салат.
Обов’язково вживайте такий салат. Ви відчуєте, як добре очиститься ваш організм, стане легким та здоровим.
Подавайте такі салати усім членам сім’ї. І особливо рано навесні, коли організм збіднений на вітаміни.
Такі салати не тільки є профілактикою від захворювання на цукровий діабет, а й водночас забезпечать організм вітамінами, зміцнять його, профілактично пролікують дітей від гельмінтів.

Кава з коренів кульбаби

Якщо до підсмаженого кореня кульбаби додати смажені жолуді та ячмінь у співвідношенні 1:2:7, то таку “каву” (одна чайна ложка на склянку молока) можна рекомендувати хворим і навіть тяжко хворим на діабет.

Салат із хвоща польового

До двох-трьох ложок подрібненого хвоща польового додати дві-три ложки зеленої цибулі, дві ложки подрібненого щавлю кислого та ще сім ложок листя кульбаби (не забувайте про неї ніколи). До появи пуп’янків і квіточок кульбаба ще не гірка. Але навіть коли вже з’явилася гіркота у листках, то покладіть їх у підсолену воду на 30-40 хвилин, потім подрібніть ці листочки і змішайте з рештою рослин. Можна додати ще зелений огірочок або листочок огіркової трави, кріп, петрушку. Заправте салат олією або сметаною чи майонезом.
Наталія Земна
Шукайте підтримку та консультації в Центрі Сімейної Медицини у м. Кам’янець-Подільський, розташованому за адресою: вул. Драгоманова, 14а. Наші лікарі готові надати Вам корисні поради та підтримку щодо Вашого здоров’я.