Шкірний ріг

Шкірний ріг

Шкірним рогом називаються новоутворення доброякісного характеру, що з’являються в основному на шкірі людей, що знаходяться в старому віці. Вони зазвичай мають округлу форму і розташовані над поверхнею шкіри.

Шкірний ріг статевого члена являє собою досить рідко з’являється окремий випадок шкірного рогу, при якому новоутворення з’являються на голівці статевого члена і на крайньої плоті.

Шкірний ріг підрозділяється на первинний і вторинний. Первинний шкірний ріг, званий також справжнім, характеризується відсутністю видимих причин для його появи. Деякі експерти відносять його до одного з різновидів старечого кератозу. Вторинний шкірний ріг, званий також помилковим, є ускладненням, що з’явилися після перш проводилося хірургічного втручання по видаленню інших новоутворень на шкірі, таких, як папілом і бородавок.

Походженням шкірного рогу сприяє дія на шкіру більших температур та ультрафіолетового випромінювання. Але тому, що на пеніс дані фактори впливають рідко, причинами шкірного рогу цього органу значно частіше стають травми.

Симптоми

Новоутворення при шкірному розі статевого члена можуть мати як плоску поверхню, так і та бути покритими шаром тонких зморшок. Розміри їх зазвичай малі (одиниці міліметрів), але можуть бути близько і одиниць сантиметрів. Над поверхнею шкіри вони підносяться на висоту близько одного сантиметра.

Новоутворення на статевому члені мають майже таку ж щільність, як ніготь, а колір їх можливо білим або блідо-жовтим. Поки новоутворення при шкірному розі зберігає доброякісну форму, біль у місці його розміщення відсутня. Якщо ж вона з’явилася, щільність новоутворення різко зросла, а навколо нього з’явилося запалення, це є вірним показником переходу його в злоякісну форму.

Наслідки

Хоча шкірний ріг статевого члена і являє собою доброякісне новоутворення, він володіє властивістю в разі відмови від приймання заходів щодо його усунення переходити і в злоякісну, ракову форму. До того ж, у багатьох випадках новоутворення, що з’являються при захворюванні шкірним рогом, спочатку мають злоякісний характер.

З віком ризик переродження шкірного рогу в злоякісну форму зростає. Найбільш страшним у з цієї точки зору є вторинний шкірний ріг.

Відвідайте Центр Сімейної Медицини в м. Кам’янці – Подільському для отримання якісних медичних послуг від спеціалізованих лікарів.