Шкіра немовляти попріла, запалилася, почервоніла

У новонароджених та дітей на перших місяцях життя дуже ніжна і тонка шкіра. І поки що саме вона є єдиним їхнім захистом від навколишнього світу. Шкіра бере на себе охорону ще слабенького організму від переохолодження та перегрівання, від мікробів та вірусів. А пошкодити її дуже легко. І тоді мікроби отримають вільний доступ до організму дитини, який ще не здатний активно їм протидіяти. Тому навіть невелике почервоніння на шкірі, маленький гнійничок є небезпечними для здоров’я малюка.

Враховуючи це, мати має щодня уважно оглядати шкіру дитини, всі її складочки, і чітко дотримуватися правил догляду за шкірою.

Вони прості:

•    перед сповиванням дитини слід ретельно помити руки;

•    білизну дитини потрібно зберігати і прати окремо від білизни дорослих;

•    усі нові дитячі сорочечки та пелюшки перед застосуванням необхідно випрати і випрасувати;

•    після того, як загоїться пупкова ранка, щодня слід купати дитину у відварах трав (ромашки, череди трироздільної), слабенькому розчині – ледь-ледь рожевому – перманганату калію (марганцівки). Температура ванни має бути не вищою 38 °С;

•    щоб уберегти дитину від попрілостей, слід підмивати її кілька разів на день, ретельно висушувати складочки шкіри і змащувати їх стерилізованою рослинною олією. За необхідності – присипати пудрою з квітів гречки.

Дотримання цих правил попередить попрілості шкіри. Якщо мама полінувалась або стомилася, не випрала, а лише підсушила пелюшки, або ж не попрасувала їх, а то й просто залишила дитину лежати у мокрому, то шкіра немовляти червоніє, запалюється. Те ж саме трапляється, коли мати вживає продукти, яких не сприймає організм дитини. Що робити? Як зарадити дитині?

Народна медицина радить у таких випадках робити ванночки з висівок.

Ванночки з висівок

Півкілограма висівок залити гарячою водою і потримати на водяній бані п’ятнадцять хвилин. Настояти до охолодження. Охолоджений відвар процідити крізь марлю. Масу, що залишилась у марлі, зав’язати у мішечки та опустити у ванну з водою (38°С). Сюди ж вилити проціджену рідину. Ванночки слід робити через день по десять-дванадцять хвилин. Можна робити компреси з висівок. Достатньо прикласти три-чотири компреси.

Найкращим засобом від попрілостей є присипки з квасолі звичайної.

Присипка з квасолі

Підсмажені зерна квасолі подрібнити до пудри, просіяти. Одержаною квасолевою пудрою присипати запалену шкіру.

Добре зміцнюють шкіру й ванночки з кукурудзяного крохмалю.

Ванночки з кукурудзяного крохмалю

Сто грамів кукурудзяного крохмалю розвести у літрі холодної води, розмішати та вилити у ванну (38°С).

Якщо запалення сильне, то слід звернутися за допомогою до лікарських рослин. Щонайперше – до ромашки лікарської.

Ліки з ромашки

Дві столові ложки аптечної ромашки покласти в емальовану посудину, залити склянкою окропу, дві-три хвилини потримати на водяній бані, настояти півгодини, процідити. Одержаним розчином обережно протирати запалені ділянки шкіри п’ять-шість разів на день.

Після купання шкіру дитини не розтирайте – обережно промокніть. Не загортайте дитину дуже тепло: вона може спітніти, а це – зайвий привід для запалення шкіри.

Не періть білизну у ванночці, в якій купаєте немовля.