8:00-19:00
пн-сб
Рух допоможе впоратися з високим тиском

Гіпертонія є однією з найбільш частих причин поганого самопочуття, а також інсультів. Фахівці стверджують, що прості фізичні вправи допоможуть впоратися з високим кров’яним тиском навіть людям похилого віку. Допоможе при гіпертонії ходьба, велопрогулянки, тренування із зайвою вагою. При цьому краще, коли фізичні навантаження будуть розподілені на невеликі частини протягом дня.

Наслідки фізичного навантаження

Фізичне навантаження знижує кров’яний тиск за рахунок того, що зменшується ригідність судин, що звільняє ток крові. Такий ефект спостерігається при і відразу після вправ.

Недавнє дослідження вчених показало, що три 10-хвилинні прогулянки, «розтягнуті» на весь день, будуть більш ефективні проти підвищеного тиску, ніж одна 30-хвилинна.

В іншому дослідженні лікарі попросили добровольців, у яких спостерігався високий тиск і зайва вага, провести свій 8-годинний робочий день сидячи. Природно, це не кращим чином позначилося на їх самопочуття. На наступний день учасників попросили вставати через кожну годину і проводити стоячи хоч би 10 хвилин. При цьому показники тиску значно покращилися. Учені пішли далі і добилися ще кращих результатів після того, як встановили під спеціальними робочими столами випробовуваних бігові доріжки або велотренажери. Учасникам потрібно було йти повільним темпом або крутити педалі протягом тих же 10 хвилин кожну годину.

Учені відзначили, що має значення сам рух, а не його інтенсивність. Чим частіше протягом дня ви будете вставати і рухатися, тим більше користі принесете своєму здоров’ю.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.