Психологічні травми б’ють по кишечнику

Порушення роботи шлунково-кишкового тракту в наші дні в тій чи іншій мірі притаманне майже кожному жителю планети. Вчені стверджують, що причиною такого явища може бути не тільки неправильне харчування, але і стреси. У результаті дослідження було встановлено, що емоційна або психологічна травма може сприяти синдрому роздратованого кишечника, вираженим болем в області кишечника, запором або проносом.

Люди, які регулярно піддавалися протягом життя стресам, з більшою ймовірністю зіткнутися з такою проблемою як порушення травлення.

Результатами таких стресів можуть стати смерть близьких людей, розлучення, нещасні випадки, наприклад, пожежа або автомобільна катастрофа.

Пов’язуючи стрес і синдром роздратованого кишечника (СРК), вчені відзначають, що майже 50% пацієнтів з цим діагнозом були жертвами жорстокого поводження в дитинстві, що в два рази більше порівняно з пацієнтами без симптомів СРК.

Проте точна причина порушення травлення поки вченим достовірно невідома.Хоча дослідники і підозрюють, що зв’язок знаходиться між м’язами і нервами, які контролюють діяльність кишечника. Нервове напруження може викликати надмірну активацію нервів, які пов’язують мозок і кишечник, а це веде до хворобливих відчуттів і дискомфорту в кишечнику. Причому у жінок в 1,5 рази вище ймовірність бути схильними захворюванням, що вражає до 20% дорослих американців, за даними Національного інституту США Діабету, Травних і Ниркових захворювань.

Отримані протягом життя психологічні травми, можуть зробити дуже чутливими мозок і кишечник, роблячи обидва органи надзвичайно уразливими до стресів.

Дослідники провели опитування понад 2600 осіб про кількість і тип травматичних подій, перенесених протягом усього життя. В опитаних з ознаками СРК було відзначено більше психологічно складних моментів у житті, ніж у тих, хто не скаржився на роботу кишечника.

Вчені припускають, що їх дослідження допоможе пацієнтам краще зрозуміти і контролювати свої симптоми.