Про що говорить біль у животі після їжі?

Напевно, найпоширенішою скаргою, яку чують лікарі, є біль в животі після їжі. Відчуття дискомфорту і хворобливі відчуття після прийому їжі можуть бути вірною ознакою захворювань шлунково-кишкового тракту.

Найпоширенішою причиною болю в животі стає їжа, яку ми вживаємо. Роздратування стравоходу може бути викликано солоною, дуже гарячою або дуже холодною їжею. Ряд продуктів, в основному жирних і насичених холестерином, стимулюють рух жовчних каменів, викликаючи напади жовчних кольок. Варто пам’ятати і про те, що багато людей відчувають непереносимість до певного роду продуктів, наприклад, молока або лактози. Включення їх в раціон може призвести до спастичних болів у животі, здуття і проносу.

Коли болі в животі з’являються практично відразу після прийому їжі, то лікар, насамперед, припускає гастрит з підвищеною кислотністю. У цьому випадку підвищена секреція і концентрація шлункового соку пошкоджують слизову, внаслідок чого на ній утворюються виразкові дефекти. Через це їжа, надходячи в шлунок, подразнює слизову, викликаючи біль.

Якщо біль у животі дає про себе знати через 40–60 хвилин після їжі і супроводжується відчуттям важкості, переїданням, відрижкою, то, швидше за все, це слабкість травного процесу, який часто є наслідком зниженої кислотності шлункового соку. При нестачі кислоти їжа не здатна повноцінно перетравлюватися. Тому при тривалому її знаходженні в шлунку починаються процеси бродіння, що викликає неприємні і хворобливі відчуття.

Якщо після прийому їжі починається біль у кишечнику і при цьому виникає бурчання, метеоризм і здуття, то можна говорити про дисбактеріоз — порушенні мікрофлори кишечника. При цьому переважання в кишковому середовищі хвороботворних бактерій призводить до гниття і бродіння їжі, яка дратує і ушкоджує стінки кишечника, від чого і виникає біль.

Якщо після їжі виникає різкий, колючий біль в животі, то це явна ознака коліту — запалення слизової товстого кишечника.

Причиною його, як правило, є застій харчових мас через неправильне харчування. Але також поширеною причиною коліту є і глистяні інвазії — аскариди і стрічкові черв’яки.

Якщо болі в животі після їжі носять регулярний характер, то це свідчить про виражені порушення в органі або системі.

Щоб попередити подальший розвиток хвороби, найкращим буде своєчасна консультація лікаря, який після огляду встановить справжню причину болів і призначить відповідне лікування.