Отримайте задоволення від сауни

Улюбленим видом відпочинку для багатьох є похід у сауну чи баню. Тут приємно провести час усією родиною або з друзями за веселими розмовами та келихом пива.

Вже багато століть паріння вважається одним з найкращих способів укріплення здоров’я. Результатом паріння стає адаптація організму до зовнішнього середовища, підвищення працездатності, зміцнення імунітету. А регулярне відвідування сауни чи бані (як мінімум один раз на тиждень) покращує водно-сольовий обмін. Перелічувати корисні моменти сауни та бані для організму можна ще довго. Основними з них є виведення шлаків, підвищення кількості еритроцитів та гемоглобіну у крові, очищення шкіри від бруду, поту та жиру.

Але, на жаль, бувають випадки, коли подібний релакс перетворюється у неприємні хворобливі відчуття, викликані зневодненням організму та порушенням роботи серця.

Щоб відпочинок у сауні лишив найкращі враження та організм відчув себе оновленим, треба дотримуватися деяких правил поведінки у парній.

  1. Перш за все дуже обережно треба ставитися до паріння при високих температурах людям, які страждають шкірними захворюваннями та з порушеною серцево-судинною системою.
  2. Багато хто вважає, що в парній слід задати максимальну температуру та сидіти там до запаморочення у голові. Однак, час знаходження в парній за один захід не повинен перевищувати 6–8 хвилин, а кількість заходів у парне відділення повинна бути не більше 2–3.
  3. Перед банею або сауною рекомендується прийняти душ. Якщо з тіла не змити піт, то це може загострити вже існуючи шкірні захворювання або спровокувати їх, і, головне, це не гігієнічно.
  4. Після парної також слід прийняти душ та втерти у тіло зволожуючий лосьйон, тому що під впливом спекотного повітря шкіра може пересохнути.
  5. Намагайтеся підтримувати водний баланс в організмі. Перед заходом у парну та після неї випийте достатньо рідини для відновлення кількості втраченої рідини.
  6. Не принесуть користі часті контрастні процедури, особливо тим, хто не підготовлений до них. Більш корисним буде почати з обливання прохолодним душем, ніж вискочити з парної у сніг або крижаний басейн. Такі екстремальні дії можуть викликати сильне запаморочення та збої у роботі серця, і, як наслідок, назавжди відбити охоту до походів у сауну та баню.

Якщо підходити до паріння з розумом, то користі від нього завжди буде набагато більше, ніж шкоди. Отож, з легким паром!