Нове покоління — діти індиго

Як часто ми чуємо від представників старшого покоління, що діти нині зовсім не такі як раніше. Та й багато батьків помічають незвичайність поведінки своїх улюблених чад? Можливо, саме в пору згадати про нове покоління людства, яке психологи називають діти індиго.

Як з’явилося поняття «діти індиго»?

Ненсі Енн Тепп — американська провидиця, вміє розпізнавати ауру людини. В кінці 70-х років вона проводила дослідження в Державному університеті в Сан-Дієго, працюючи з аурою дітей. Результати цих досліджень приголомшили не тільки Ненсі, а й всіх світових психологів — у деяких дітей була помічена аура незвичайного темно-синього кольору, кольору індиго, в той час як у більшості дітей аура золотава. Коли вчені почали вивчати особливості цих дітей, то виявили багато інших відмінних рис. По-перше, їх імунна система набагато сильніша, ніж у звичайних людей, і пояснюється це зміненим ДНК, по-друге, ці діти в психологічному плані набагато сильніше нас, у них яскраво виражені лідерські здібності, вони завжди чітко знають, чого хочуть і не підкоряються ніяким правилам. Деякі вчені впевнені, що діти індиго — це представники нової раси, які прийшли у світ, щоб врятувати його.

За даними дослідників, перші діти індиго стали з’являтися ще в 70-х роках, а 90% дітей, народжених після 1994 року, є дітьми індиго. Виходить, що найстарші з таких дітей сьогодні вже дорослі люди, і вони яскраво виділяються серед основної маси.

Особливості дітей індиго

Щоб зрозуміти, чи належить ваш малюк до індиго, не треба довго придивлятися до його поведінки, бо ви вже на другому році його життя легко помітите його несхожість із звичайними дітьми. Вже з новонародженим індиго неможливо розмовляти зверхньо або наказувати йому, таке ставлення обурить його і викличе бурю протесту, якщо він не зрозуміє ті чи інші ваші дії. Тобто ніякого авторитаризму по відношенню до себе він не потерпить. Вже в ранньому дитинстві така дитина проявляє гіперактивність, але психологи не рекомендують знижувати її за допомогою медикаментів, бо через кілька років таке втручання може проявитися непередбачуваними наслідками (дитина і 2 хвилин не зможе просидіти на одному місці). Батьки часто говорять, що в їхньої дитини вбудований моторчик, який керує ним, і вже представляють всі складнощі, пов’язані із зауваженнями вчителів у школі і неможливість жодного вихователя захопити їх чадо чимось цікавим.

Коли дитина індиго підростає і опановує першими навичками мови, вона відразу стає на новий етап свого розвитку: сама розповість батькам, що їй треба, що вона хоче і взагалі відкриє очі їм на багато раніше невідомих речей.

Якщо з усього вищесказаного ви зрозуміли, що ваша дитина є представником індиго, — не панікуйте і турбуйтеся, адже те, що ви зрозуміли це — вже великий плюс. Деякі батьки можуть піти в езотерику, намагаючись визначити, з якою ж метою їх дитя прийшло на світ, але не варто загострювати увагу на цьому, заплутаєтеся самі і налякаєте дитину. Краще, поки малюк росте, зосередьтеся на розвитку його кращих якостей і навчити контролювати недоліки.

Результати досліджень

Психологічні дослідження підтвердили, що природа обдарувала дітей індиго неймовірними здібностями, але їм треба допомогти розкритися. Дитина може і сама не підозрювати, що в ній прихований талант художника, поки не потрапить до досвідченого вчителя. Вона може не знати, що у володіє відмінним слухом, великими здібностями до віршування, поки одного разу не надумає зробити вам подарунок до свята. З дітьми індиго ніколи нудно не буває, оскільки творчість б’є з них ключем. Правда, є тут один недолік – часто вони не доводять до кінця свої починання через непосидючисть.

Надздібності індиго можуть вражати дорослих. Здається дивним, але вони не стануть задавати зайвих питань типу «Звідки беруться діти?», «Чому люди вмираю?» або «Чому мама зараз плаче?», звідки-то їм все це вже відомо. Це позбавляє багатьох батьків від розмов на складні теми, але буде навпаки – сама дитина почне повчати вас.

Тепер уже зрозуміло, що дитина індиго – це дитина з незвичайною моделлю поведінки, що володіє незвичними психологічними характеристиками. Головна якість цих дітей — небачена життєва мудрість. Напевно, вам доводилося бачити вже трирічного малюка, вправно підпорядковуючого комп’ютерну мишку, або чути з «вуст немовляти» незвичайні для його віку дорослі вислови. Це вже явні ознаки прояву рис індиго.

Діти індиго досить суперечливі, вони можу погано вчитися в школі, викликати подив своєю дивною поведінкою, неадекватно себе вести в різних ситуаціях, але при цьому тест на інтелект видає високий результат. На перший погляд індиго може показатися грубим і замкнутим, але маленькі діти і тварини буквально обожнюють його (а хіба можна обдурити тварин?).

Ви ніколи не підпорядкуєте дитину індиго наказами, вона завжди буде спілкуватися з дорослими на рівних, при цьому самі дорослі почнуть відчувати її невідповідну віку мудрість. Вони не приймають загальноприйняті правила і постійно порушують їх, а все, що може перешкодити їм, не заслуговує їхньої уваги.

Основні відмінності індиго

 • З самого народження вони відчувають свою перевагу, свою піднесеність,
 • Вони не визнають авторитетів і кумирів,
 • Вся їх поведінка заснована на власних відчуттях і велінні здорового глузду,
 • Вони завжди без сорому скажуть вам, чого хочуть,
 • Вони мають власну думку щодо всього на світі і, як правило, ця думка розходиться з батьківською,
 • Вони не сприймають зауважень і залякувань,
 • Вони не можуть зосередитися на чомусь одному протягом довгого часу,
 • Вони не стануть прислухатися до порад дорослих, а все в житті пізнають на власних «шишках»,
 • Індиго замикаються в суспільстві звичайних дітей і можуть скаржитися батькам, що їх ніхто не розуміє,
 • Вони надають перевагу творчий діяльності перед всіма іншими видами занять,
 • Вони губляться, стикаючись з консерватизмом, де замість прояву креативної думки необхідно слідувати стандартам,
 • Часто індиго можуть страждати порушеннями сну і кошмарами,
 • Не потерплять насильства над оточуючими, особливо слабкими та безпорадними.

Як приборкати енергію індиго? Правила поведінки з індиго

Часто батьки дітей індиго скаржаться на їх гіперактивність, яка доставляє їм масу труднощів. Деякі батьки бачать вихід з цього в суворому контролі, але психологи вже розробили оптимальний звід правил на допомогу батькам незвичайних дітей.

1. Пам’ятайте, що почуття власної гідності для індиго на першому місці, тому ніколи не принижуйте його, інакше він почне мстити.

2. У цих дітей сильно розвинена інтуїція, тому обдурити їх неможливо, і не намагайтеся. Краще намагайтеся чесно говорити з ним про все, але якщо обговорювана проблема дійсно складна, трохи прикрасьте її і завершіть розмову словами: «Ми впораємося з цим!».

3. Для індиго неймовірно важлива свобода вибору. Дайте йому цей вибір, але при цьому не забудьте повідомити про можливі наслідки. Нехай він сам приймає рішення.

4. Ніколи йому не наказуйте! Якщо вам щось необхідно від дитини, спробуйте у м’якій формі висловити своє прохання, мотивуючи реальними причинами.

5. Дайте простір його творчості. Він просто обожнює творити і це може допомогти стати вам друзями. Не драматизуйте, якщо від його творчості розмальовані всі шпалери, а кімната завалена модельками машин.

6. Ніколи не нав’язуйте йому свою точку зору. Як би вам не приємно не було, але ваша думка його просто не хвилює і навіть викликає роздратування. Але це не хамство, а спосіб проявити волелюбність. Не забувайте, що при своїй наполегливості, ви можете стати в один ряд з тими, хто «його не розуміє».

7. У складних ситуація завжди згадуйте, що ваша дитина належить до нового покоління людей!

Типи дітей індиго

Сьогодні ці незвичайні діти перебувають під пильним наглядом науковців. У результаті багатьох зіставлень і тестів, психологи прийшли до висновку, що на даний момент існує чотири типи дітей індиго.

1. Гуманісти.

Ці діти прийшли служити людству і направлені на роботу з людьми. Серед них майбутні лікарі, вчителі, юристи, політики та бізнесмени. У них дуже розвинене почуття такту і дипломатичність, вони надзвичайно активні і можуть розмовляти з ким завгодно стільки часу, скільки знадобиться у дуже дружній манері. У них сформовані стійкі переконання, змінити які неможливо. Але фізично діти-гуманісти трохи незграбні, тому при своїй активності часто можуть злегка (або не злегка) поранитися, забувши про обережність.

У дитинстві їм необхідна різноманітність іграшок, вони здатні вивалити абсолютно всі іграшки на середину кімнати і грати з ними, але можуть і не доторкнутися до них. Такі діти дуже розсіяні, тому прибрати свою кімнату для них справжнє випробування, тільки почавши прибирання, вони можу зачепитися поглядом за книжку і запоєм читати її, забувши про прибирання.

2. Концептуалісти.

Такі діти легко зосереджуються на якомусь одному проекті. Серед них майбутні архітектори, інженера, дизайнери, пілоти, астронавти, військові. Ці індиго добре складені і фізично міцні. Вони прагнуть до управління і найчастіше об’єктом управління стають їх матері, особливо у хлопчиків, і батько у дівчаток. Втрата батька для них велика проблема в житті.

Негативна властивість цього типу індиго — схильність до згубних звичок у підлітковому віці, особливо до наркотиків. Батьки повинні постійно виявляти увагу до них і насторожитися, якщо дитина часто усамітнюється в своїй кімнаті.

3. Художники.

Категорія цих індиго сама чуттєва. Вони з головою йдуть в якій-небудь рід мистецтва, творчість — це їхнє життя. Серед них майбутні вчителі і художники. Чим би в житті вони не займалися, у всьому буде помітний творчий підхід. Якщо вони зацікавилися медициною, то з них вийдуть відмінні хірурги та наукові співробітники.

Саме ці діти-художники здатні стати видатними акторами. У дитинстві вони пробують себе у всіх напрямках творчості. Тому не поспішайте купувати дорогий інструмент, краще все брати напрокат. Ця дитина може грати відразу на декількох інструментах, але в підлітковому віці вона все ж віддасть перевагу одному з них і стане віртуозом у своїй галузі.

4. Живуть у всіх вимірах.

Це найскладніший тип індиго, тому що поєднує в собі три попередні. Лише тільки їм виповнюється рік-два, батьки вже втрачають будь-який контроль над ними. Вже тоді вони дадуть відповідь: «Я все можу і знаю сам». Це той тип дітей, які подарують світу нові філософії і релігії. Їм складно пристосовуватися до життя, бо це виливається в часті бійки та конфлікти з оточуючими.

Життя індиго пов’язане з цілою низкою труднощів. Зараз основна їх маса ще діти і від них вимагають жити за правилами, які колись давно кимось були придумані, а ми вже знаємо, що жити за правилами для індиго – це сущі страждання. Важко цим дітям і в нинішніх школах, програми яких розраховані на звичайних дітей, значить їм вона не підходить. У нашій системі освіти вже багато говорять про індивідуальний підхід в навчанні та вихованні, але поки що це тільки перші кроки, не здатні повністю задовольнити надздібних дітей, не вміють розпізнати в них природних нахилів і талантів. Шаблонна програма заганяє індиго в жорсткі рамки, чим відбиває бажання до подальшого розвитку і навчання.

Але ми вже знаємо, що серед нас багато нових людей, на яких треба по-новому дивитися, адже саме вони є наступним етапом в еволюції людини. Можливо, саме ваша дивна дитина в один момент підкаже вам правильний раціональний вихід зі складної ситуації. А що повинні робити ми, дорослі? Дуже мало і в той же час багато – слухати наших дітей, слухати, щоб почути. Індиго вже готові розповісти нам про себе.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.