Можливість попередити небажану вагітність є!

Вагітність — щастя для жінки… коли вона бажана. Часто небажана вагітність закінчується абортом, про всі негативні сторони якого сьогодні відомо достатньо.

Цивілізоване людське суспільство на даному етапі свого розвитку знає багато способів попередження небажаної вагітності. Якщо жінка береже своє здоров’я, а також піклується про чистоту своєї совісті, то обов’язково візьме на озброєння всі існуючі контрацептивні засоби і визначить для себе найбільш підходящий.

Отже, найпопулярніший спосіб — презерватив. Це самий простий, доступний, ефективний метод. Крім того, презерватив максимально захищає від венеричних захворювань обох партнерів. Недоліком презервативу є зниження чутливості при статевому акті.

Спермициди — засоби, які руйнують сперматозоїди при введенні у піхву. Випускаються вони у формі капсул, таблеток, кремів, тампонів. Ефективність від використання спермицидів може знизитися, якщо неправильно користуватися ними — необхідно чітко враховувати час розвитку та тривалість дії.

Гормональна контрацепція — найбільш розповсюджений та надійний засіб попередження небажаної вагітності. Протизаплідні таблетки мають також лікувальну дію, оскільки регулюють менструальний цикл, попереджають запальні захворювання статевої системи. Але при їхньому виборі необхідна консультація лікаря-гінеколога, тому що для них притаманний великий перелік побічних явищ.

Внутрішньоматкові засоби — спіралі, які вводяться у матку. Метод зручний тим, що протягом 5–6 років можна не хвилюватися про незаплановану вагітність. Однак слід враховувати, що при використанні спіралі можуть почастішати запальні захворювання, тому сьогодні багато гінекологів відмовляється від такої контрацепції.

Попередити вагітність можна спринцюванням протягом 3—5 хвилин одразу після інтимної близькості. Для цього в кип’ячену воду (300–350 мл) додають або оцтову кислоту (2 ст. ложки 9% оцту на 1 л води), або лимонну кислоту (1 ст. л. на 1 л води), або борну кислоту (1 ст. л. на 1 л води). Але ефективність спринцювання всього 60–70%.

Якщо так трапилося, що близькість все ж сталася без захисту, необхідна екстрена контрацепція, яку допоможе обрати гінеколог. Існує два види такої контрацепції:

  • гормональні таблетки, які застосовуються не пізніше як через 72 години після статевого акту,
  • внутрішньоматкова спіраль, яка вводиться не пізніше як через 72 години після близькості.