Морква – доступний полівітамінний продукт

Щоденне вживання моркви стане великим внеском у ваше здоров’я. Всім відомо, що овочі корисні. Але не всі з них можна вживати часто. Наприклад, картоплю дієтологи не рекомендують за високий глікемічний індекс. Але в користі моркви мало хто сумнівається. Єдиний нюанс – вона багата цукром, тому на ніч її вживати не рекомендується.

У чому переваги моркви?

1. Відмінний перекус

На смак солодкувата морква може замінити занадто калорійні фрукти і не зашкодить фігурі. Крім того, велика кількість клітковини надовго дає відчуття ситості.

2. Корисна для шлунка і кишечника

Фахівці часто рекомендують моркву тим, хто страждає проблемами шлунково-кишкового тракту, наприклад, запорами. Овоч має сечогінну і послаблюючу дію. Також морква нормалізує обмін речовин і травлення, відновлює мікрофлору кишечника, позбавляє від дисбактеріозу.

3. Знижує холестерин і зміцнює імунітет

Як і будь-який продукт, морква необхідна організму в міру. Так, з’їдаючи не більше 200 г моркви в сирому вигляді в день, можна знизити рівень холестерину на 11%.

4. Цінний бета-каротин

Чим яскравіше морква, тим більше в її складі цієї речовини, і тим вона корисніша. Бета-каротин робить моркву потужним антиоксидантом, наділяє її протизапальною дією, а ще дозволяє знижувати розвиток раку легенів на 40%! Вживання всього 1 моркви в день забезпечить вас згаданим захистом. Адже до складу моркви входить цілий комплекс вітамінів і корисних речовин, дефіцит яких може позначитися і на зовнішньому вигляді:

Вітаміни та корисні речовини

  • вітаміни А, В1, В2, В3, Е, К, РР, С, D
  • калій,
  • магній,
  • цинк,
  • кальцій,
  • йод,
  • залізо,
  • фосфор,
  • фолієва кислота,
  • ефірні масла.

5. Покращує зовнішній вигляд

Вітамін А і ефірні масла допомагають позбутися від акне і розгладити зморшки.

Вітамін К2 знижує ризик розвитку остеопорозу і підвищує щільність кісток, допомагає налагодити обмін речовин в кістках, перешкоджає вимиванню кальцію з кісток.

Важливо! Щоб елементи з моркви краще засвоїлись, її треба їсти з жирами: фундук, мигдаль, волоські горіхи, авокадо, жирний сир 10%, жирні сорти риби … Все тому, що каротиноїди засвоюються при наявності правильних жирів.

Морква хоч і корисна, але людям з гастритом підвищеної кислотності, виразкою, гострим панкреатитом треба з обережністю додавати її в раціон.

Звертайтеся до Центру Сімейної Медицини в м. Кам’янець-Подільському за адресою: вул. Драгоманова, 14а, для індивідуальної програми з профілактики та лікування згідно з діагнозом вашого здоров’я. Наші спеціалізовані лікарі готові надати якісні медичні послуги та надійні поради.