Мікроби треба розмножувати

При слові «мікроби» багато хто з нас представляє жахливі і підступні невидимі​​організми, які чекають нас на кожному кроці — на їжі, на руках, на предметах. У дійсності більшість мікробів (бактерій), що живуть у нашому організмі — наші друзі, а активна боротьба з ними робить нас більш схильними до захворювань.

Людський організм містить мільйони бактерій, як шкідливих, так і корисних, при цьому шкідливих завжди менше. Якщо людина здорова, то шкідливі мікроби, що потрапили в її організм тут же знищуються корисними.

З розвитком медицини людство зробило більшість мікробів своїми союзниками, зокрема, для отримання антибіотиків, і навіть в кулінарії (дріжджі, кисломолочна продукція). Антибіотики займають особливе місце в фармакології, вони вважаються високим досягненням медицини, так як зберегли незліченну кількість життів і перемогли багато хвороб, раніше смертельних.

Але мають антибіотики і зворотний бік. На жаль, ці ліки не завжди розбірливі, і коли пацієнта лікують ними, вони знищують поряд з хвороботворними мікробами і корисні. Ось тут і починаються проблеми.

Це пояснюється тим, що ми майже повністю складаємося з бактерій. Якщо розглянути всі клітини нашого тіла, то побачимо, що 9 з 10 виявляються бактеріями. Кожен з нас — це цілий світ. А корисні мікроби — це наша надійна броня від негативного впливу зовнішнього середовища.

Формування захисних функцій організму починається ще в утробі матері. Якщо вагітність протікає нормально, то плід знаходиться в стерильних умовах, перші корисні бактерії, з якими він зустрічається, це мікрофлора родових шляхів.

Коли мікроби можуть викликати хворобу?

Якщо в кишечник, наприклад, потрапляє кишкова паличка, то може початися хвороба. Всього невеликий відсоток бактерій, які людина носить у собі, можуть активуватися при сприятливих умовах, в цьому випадку людина захворіє, якщо її організм ослаб, наприклад, в зимовий час.

Кишечник будь-якої людини містить приблизно три кілограми бактерій. Ці помічники перешкоджають виникненню захворювань в організмі. Самими корисними бактеріями є біфідобактерії. Якщо зміст їх в організмі більше 98%, то людина здорова. Біфідобактерії завжди на варті людського здоров’я. Їх завжди необхідно підтримувати, так як вони є справжніми нашими друзями. Найбільше біфідобактерій міститься в кисломолочних продуктах.