Мігрень. Лікування мігрені

Мігрень – захворювання, що характеризується сильним, переважно одностороннім, головним болем, який супроводжується вегетативними порушеннями в організмі, нерідко нудотою, блювотою, світло- і шумобоязню.

Зазвичай нападу мігрені передує період так званої аури – нюхової (людину переслідує певний запах), зорової (перед очима танцюють виблискуючі крапки, плями або блискавки), рухової (параліч, слабкість кінцівок, оніміння деяких ділянок тіла), мовної (слова звучать як в магнітофоні, що тягне плівку). Ця увертюра триває в середньому від десяти хвилин до півгодини, а потім вступають в бій «молотки». Проте буває і так, що після періоду аури напад мігрені припиняється. У будь-якому випадку, якщо постійно турбує мігрень, лікування, зняття нападів обов’язкове.

Мігрень. Фактори ризику

Жителі сільської місцевості страждають від мігрені набагато рідше за городян. Розвиток мігрені багато в чому провокують внутрішні конфлікти психологічної властивості, а мегаполіс – найсприятливіший грунт для розвитку стресу, а отже – мігрені. Типового хворого на мігрень можна охарактеризувати як досить амбітну людини, орієнтованої на крупні успіхи в кар’єрі, особистому житті. У таких людей мігрень носить гостріший характер, ніж у інших. Факторами ризику, що провокують мігрень, вважаються також емоційна нестійкість, схильність до депресій, діабет, куріння, прийом (зокрема з метою контрацепції) великих доз естрогену. Жінки страждають від мігрені в три рази частіше, ніж чоловіки. Велике значення має спадковість, особливо по лінії матері, а якщо напади мігрені бувають у обох батьків, то у дитини тільки один шанс з десяти залишитися здоровим. Викликати напад можуть довге перебування в накуреному або задушливому приміщенні, зміна погоди, початок менструації у жінок, зневоднення, порушення режиму харчування. Провокаторами мігрені бувають певні запахи, продукти (шоколад, сир, горіхи), напої (какао, кава, червоне вино). Для кожної людини це досить індивідуально.

Лікування мігрені

Кращий спосіб справитися з нападом – погасити його в зародку, коли головного болю як такого ще немає, але вже з’явилися її передвісники – дратівливість, плаксивість, підвищена спрага, бажання з’їсти що-небудь незвичайне, сонливість. У цей момент можна спробувати заснути: часто під час сну мігрень проходить, так і не розігнавшись. Проте буває, що голова починає боліти саме уві сні. Багатьом добре допомагають знеболюючі ліки загального напряму, якщо вони прийняті до початку больового синдрому.

Найефективнішим при лікування мігрені є лікування п’явками (гірудотерапія). Курс гірудотерапії можна пройти в нашому центрі. Щоб мігрень турбувала якомога рідше, потрібно вести здоровий спосіб життя, чергувати працю з відпочинком, не нехтувати прогулянками на свіжому повітрі. Але такі місця, як сосновий бір, краще обійти стороною: відмічено, що запах смоли хвойних дерев може спровокувати мігрень. Немедикаментозні засоби (фітотерапія і гірудотерапія) при лікуванні мігрені виявляються ефективнішими в порівнянні з лікарськими препаратами.

Необхідно пам’ятати, наскільки небезпечне таке захворювання, як мігрень. Лікування повинно бути комплексним і строго індивідуальним. Але у будь-якому випадку ніколи не слід нехтувати консультацією лікаря-невропатолога, який допоможе призначити грамотне і ефективне лікування мігрені. Можливо, причинами захворювання можуть бути серйозні порушення організму, що викликають мігрень. Лікування в даному випадку варто починати з корекції цих захворювань.