Метеозалежність можна перемогти

Досить часто ми списуємо своє погане самопочуття на зміну погоди, це стало навіть чимось на зразок ознаки хорошого тону. Але психологи вважають, що більшість з тих, хто потерпає від негоди схильні не до метеозалежності, а метеоневрозу. Однак і справжніх метеозалежних чимало — приблизно третина дорослого населення країни.

Прояви метеозалежності

Нестійка погода, частіше навесні і восени, призводить до того, що багато хто з нас страждає головними болями, відчуваттям слабкості і млявості, швидше втомлюється, хтось скаржиться на біль у суглобах, в інших ниє серце, у третіх скаче тиск, а у четвертих загострюються хронічні захворювання.

Більше всіх до метеозалежності схильні люди, що мають проблеми із судинами, ті, хто переніс захворювання і травми головного мозку, деякі хронічні захворювання (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, захворювання суглобів, дископатии хребта).

Метеозалежність може розвинутися при різкій зміні клімату, при цьому прояви недуги можливі протягом двох років, якщо, наприклад, це пов’язано з переїздом в іншу країну.

Однак метеозалежність не завжди пов’язана зі зміною погоди. Часто вона пов’язана з сонячною активністю, яку ми звикли називати магнітними бурями.

З показниками погодних умов, метеорологічних чинників вплив може надавати атмосферний тиск, температура повітря, вологість повітря, коливання атмосферної електрики, сонячна активність і радіація. А несприятливе поєднання цих факторів може лише посилити незадовільний стан організму.

При зміні магнітної обстановки кров сповільнює свій рух по капілярах. Вчені вважають, що якщо тиск раптово падає, то включається рефлекс, який охороняє організм від зупинки кровообігу. Хоч це і позначається негативно на самопочутті, зате рятує організм від загибелі.

Лікування і профілактика метеозалежності

Лікування метеозалежності в першу чергу повинно грунтуватися на лікуванні основного захворювання, а також на профілактиці ускладнень напередодні погодних змін. Це передбачає постійне відстеження прогнозу погоди. Але найоптимальнішим лікуванням стане зміцнення імунітету, щоб організм не так чутливо реагував на вплив зовнішніх чинників.

Найважливіша порада – напередодні змін у погоді добре виспатися. А ось від великих фізичних навантажень краще відмовитися, хоча 15-хвилинна ранкова зарядка піде тільки на користь. Після неї особливо корисно прийняти контрастний душ. Також шкідливі в ці дні і психоемоційні навантаження.

Якщо уникнути симптомів метеозалежності не вдається, то рекомендується зробити самомасаж шийно-плечового поясу, гірчичні ножні ванни, гірчичник на потилицю. Корисний прийом препаратів, які заспокійливо діють на нервову систему — настоянка валеріани, пустирника.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.