Меланома

Меланома – це злоякісне новоутворення, яке є найбільш агресивним. Дане захворювання вражає сітківку ока та слизові оболонки, шкіру, рідше мозок. З меланоцитів розвивається меланома.саме нешкідлива та проста рдимка може бути причиною розвитку хвороби.

Проявляється захворювання у жіночої статті частіше ніж у чоловічої у  1,5-2 рази більше. Вражає вона людей середнього віку, проте останнім часом почастішали випадки виявлення хвороби в зовсім юному віці.

Причини

Причинами переродження меланоцитів у злоякісні клітини є часте травмування родимки, термічний опік, хімічний опік, велика кількість сонячних та багато інших причин. Найчастіше розвивається меланома на слизових оболонках, на голові під волоссям, в промежині, на підошві, на плечі. Ті люди у яких спостерігається велика кількість пігментних плям, родимок, веснянок входять до групи ризику. Також ті люди у яких кровний родич хворий на дане захворювання автоматично потрапляє у групу ризику.

Хвороба має надмірно високу швидкість розвитку – це її основна. Меланома вражає декілька шарів шкіри відразу, проникає у лімфатичну та кровоносну системи, а тоді добирається до основних органів (мозок, легені, печінка та ін..). відбувається порушення роботи основних органів організму і це веде до летального результату.

Діагностика

Дуже якісно та уважно потрібно проводити діагностування захворювання. У першу чергу проводиться регулярний огляд усіх родимок, які є на тілі у людини – це найголовніший етап. Дану процедуру людина може проводити навіть у домашніх умовах. Якщо родимка почала швидко рости, змінилася у формі, проявляються больові відчуття та запальні процеси, а також змінилася її консистенція та забарвлення, то у такому випадку потрібно негайно йти на прийом до онколога. Це може свідчити про те, що родимка перетворюється на меланому.

Онколог під час огляду повинен оглянути шкіру та родимку. Якщо є підозра на меланому призначається процедура, яка носить назву біопсія шкіри. Якщо отримується позитивний результат біопсії, то пацієнту автоматично проводиться ультразвукове дослідження лімфатичних вузлів.

Лікування

Меланома, як і інші онкозахворювання, видаляється з організму хірургічним шляхом.

Для закріплення результатів хірургічного втручання пацієнтові призначають променеву терапію і хіміотерапію.

Шукайте підтримку та консультації в Центрі Сімейної Медицини у м. Кам’янець-Подільський, розташованому за адресою: вул. Драгоманова, 14а. Наші лікарі готові надати Вам корисні поради та підтримку щодо Вашого здоров’я.