8:00-19:00
пн-сб
Лишай Жибера

Лишай Жибера або він ще носить назву рожевий лишай, або пітиріаз рожевий – хвороба шкіри, яка характеризується рожевими рясними плямами, які мають хдатність до лущення на кінцівках, шиї, тулубі.

Найчастіше даний вид лишаю виникає у осінньо-зимовий період. Він вважається одним з найбільш поширених шкірних захворювань. Проходить лишай Жибера зазвичай самостійно.

Тривале переохолодження або інфекційні захворювання є причинами його виникнення.

Зустрічається хвороба переважно у жінок середнього віку, рідко у літніх людей та дітей.

Симптоми

Починається захворювання із первинної материнської бляшки, яка у розмірах є більшою, ніж наступні висипання. Розташовується первинна бляшка частіше в ділянці лопаток, ключиці або на тулубі. Через 7-10 днів, у деяких випадках це відбувається пізніше появляється велика кількість плямисто-водяних або просто плямистих елементів, які в діаметрі становлять 1-2 см, вони мають блідо рожевий або бурий колір із висівкоподібним лущенням.

Локалізуються висипання у згинальних поверхнях передпліч, на внутрішній поверхні стегон, в пахових ділянках. При лишаї Жибера у дорослих не уражаються слизові оболонки, шкіра стоп і кистей, волосистої частини голови, обличчя.

Свербіж при хворобі відсутній або не інтенсивний.

Існують також багато інших форм хвороби: бульбашкова форма, пузирчаста, лишай рожевий гігантський або кільцеподібний облямований Відаля. Дана форма є рідкісною, вона характеризується великими одиничними висипаннями, які в діаметрі становлять до восьми сантиметрів, рожевого або червоного кольору із лущенням по периферії у вигляді, яке має вигляд кільця, а також тривалим перебігом. Ця форма може виникати як самостійне захворювання.

 Лікування

Лікування даної хвороби включає в себе ряд заходів:

  • Виняток переохолодження, водних процедур.
  • Дотримання хворим правил гігієни, щоб запобігти розвитку вторинної інфекції.
  • Дієта з обмеженням концентрованих бульйонів, маринадів, прянощів, солінь.
  • Рекомендується сонячне опромінення.
  • Протиалергічні препарати.
  • Місцево мазі при свербінні та запальній реакції.

Звертайтеся до Центру Сімейної Медицини в м. Кам’янець-Подільському за адресою: вул. Драгоманова, 14а, для індивідуальної програми з профілактики та лікування згідно з діагнозом вашого здоров’я. Наші спеціалізовані лікарі готові надати якісні медичні послуги та надійні поради.