Все про лупу

Про хворобу

Лупа – невеликі лусочки, що утворюються на шкірі. Вони свідчать про відмирання верхнього шару шкіри. Утворюючись у великій кількості на шкірі голови, вони перешкоджають росту волосся.

За спостереженнями лікарів «Зеленої планети» найчастіше причиною появи лупи є захворювання щитовидної залози; підшлункової (на цукровий діабет); порушення роботи шлунково-кишкового тракту та обміну речовин; розлади нервової системи.

Зараз у крамницях, супермаркетах є багато шампунів, лосьйонів, мазей, призначених для втирання у шкіру голови (щоб пом’якшити шкіру, аби вона не пересихала, і не з’являлись лусочки). Однак таке лікування лише зовнішнє, місцеве. У народній медицині шукають причину виникнення лупи. Адже вилікуємо причину – зникнуть і наслідки.

Окрім того, є багато природних засобів, які не лише пом’якшують шкіру голови, а й не допускають утворення лусочок та сприяють зміцненню, росту волосся. Ще у XVIII столітті імператриця Катерина II використовувала для догляду за шкірою голови та волоссям ванни з хвоща польового. І рослина справді ефективна для лікування волосся, оскільки робить шкіру еластичною, а волосся блискучим і «живим».

Скористайтесь методом імператриці.

Відвар з хвоща польового (зовнішнє)

Покладіть хвощ польовий у каструлю, налийте холодної води (щоб вода покрила рослину), поставте на слабкий вогонь на 30 хв. Потім процідіть і в ледь теплому вигляді після ванни облийте цим відваром своє тіло, голову та сполосніть волосся.

У часи імператриці користувалися також хвоєю. Тепер частіше – хвойним екстрактом, який продається в аптеках.

Лікування хвойним екстрактом (зовнішнє)

Одну упаковку хвойного екстракту (100 г) розчиніть у 3 л окропу. Настоюйте, допоки прочахне. А після того, як помиєте голову простим господарським або дігтярним милом, сполосніть волосся, масажуючи шкіру голови упродовж 10-ти хвилин.

Фіалка триколірна, яка допомагає при алергічних проявах на шкірі, допоможе відновити також шкіру голови.

Лікування фіалкою (зовнішнє)

1 ст. ложку подрібненої фіалки (триколірної або польової) залийте 0,5 скл. окропу. Через 30 хв. Процідіть і втирайте у теплому вигляді у шкіру голови. Потім одягніть косинку  на голову і тримайте 2-3 год. Після цього волосся сполосніть. Десять таких процедур дадуть гарний результат у відновленні волосся.

Лікування деревієм звичайним (зовнішнє)

100 г сухого листя деревію звичайного покладіть на сковорідку і посушіть до такого стану, щоб він розсипався в порошок. Потім до нього додайте 100 г оливкової олії, поставте в затемнене місце на 10 днів. Таку суміш втирайте у шкіру голови раз на тиждень. Після цього ополіскуйте відваром ромашки з додаванням невеликої кількості соку лимона.

Ліки з рослинної олії з додаванням моркви.

Лікування морквою (зовнішнє)

Налити у каструлю 1,5 скл. рослинної олії, поставити на вогонь, нагрівати майже до кипіння і відразу ж додати 1 скл. свіжої, натертої на тертушці моркви. Закрити покришкою і поставити на 30 хв. На дуже слабкий вогонь. Таку массу нанести  на шкіру голови перед миттям.

А для кращого росту волосся і надання йому гарного золотистого кольору можете двічі на тиждень втирати у шкіру голови сік цибулі. Або ж мити голову (як ми і радили) відваром цибулиння.

Лікування цибулинням (зовнішнє)

Звечора цибулиння замочити у воді, а зранку поставити на 5-7 хв. На слабкий вогонь. Помити голову таким відваром, після чого волосся сполоснути.

Після таких процедур зі шкіри голови зникає лупа, волосся набуває золотистого відтінку.

Можна скористатись також бруньками і листям тополі пірамідальної.

Лікування тополею пірамідальною (зовнішнє)

2 ст. ложки подрібненої сировини залийте 300 мл (1,5 скл.) окропу, прокип’ятіть 1 хв. На слабкому вогні і настоюйте, доки настій стане теплим. Втирайте у волосяну частину голови. Потім одягніть на голову на 10-15 хв. поліетиленову шапочку.

Можна втирати у шкіру і таку суміш.

Лікування алое і часником (зовнішнє)

До 1 ст. ложки меду додайте 1 ст. ложку соку алое і 1 ст. ложку соку часнику, розмішайте. Хто не переносить запаху часнику, замініть його цибулею або соком хрону.

Лікування жовтком (зовнішнє)

Раз на тиждень на попередньо помиту голову (волосся має бути підсушене рушником) втирайте курячий жовток. Після того на голову одягніть поліетиленову плівку, закутайте рушником на 30 хв. Змийте суміш теплою водою, а потім сполосніть відваром ромашки, якщо волосся світле, а якщо темне – відваром кропиви.

У «Зеленій планеті» усувають причини захворюання. Адже, як я вже казала, лише за допомогою зовнішніх засобів зробити волосся міцним і гарним неможливо. А причинами захворювання шкіри голови та волосся є насамперед хвора печінка та вся гормональна система (від щитовидної, підшлункової залози, наднирників і навіть до функцій яйників).

Тож для лікування пілшлункової залози радимо ліки Золотник, щитовидної – Нормострум або Струмін (залежно від стану «щитовидки»).

Неабияке значення для покращення стану шкіри, волосся, нігтів має функція кишківника. Для лікування шлунка з пониженною кислотністю – Гастротон, з підвищеною – Гастроулькан. При захворюванні шлунка з будь-якою кислотністю помічними є ліки Гастролік.

Отримайте поради від наших лікарів у Центр Сімейної Медицини, якщо вас турбує ця або інша хвороба. Ми знаходимось за адресою: вул. Драгоманова, 14а, м. Кам`янець-Подільський.

Наталя Земна