Коронавірус: що важливо знати?

Протягом останнього місяця світові новини активно вивчають головну тему – епідемію коронавірусу Covid-19, яка має епіцентр в Китаї. Навіть після того, як пік захворювання випав на період з 23 січня по 2 лютого, вірус продовжує поширюватися по всьому світу, захоплюючи нові території. Вчені акцентують увагу на важливості знань про вірус для ефективного протидії йому.

Коронавіруси є сімейством вірусів, які переважно вражають тварин, але у деяких випадках можуть передаватися і людям.

Шляхи зараження

Наразі відомо, що коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини при чханні або кашлі. Інкубаційний період триває від 2 до 14 днів, а деякі вчені також розглядають можливість зараження через фекалії, як це сталося в Гонконзі.

Симптоми

Основні симптоми включають високу температуру, кашель або біль у горлі, утруднене дихання, біль у м’язах, відчуття втоми і слабкості. Деякі пацієнти також можуть відзначити діарею і нудоту, які з’являються раніше за інші симптоми. У загальному, симптоми подібні до грипу.

Лікування

На сьогоднішній день не існує конкретного лікування для коронавірусу, і вчені працюють над розробкою вакцини. Деякі клінічні дослідження вже розпочалися, використовуючи комбіновані препарати, але це ще в етапі експерименту.

Профілактика

Для уникнення зараження коронавірусом рекомендується:

  • Часто мити руки з використанням дезінфікуючих засобів.
  • Уникати торкання обличчя руками і утримуватися від близького контакту з хворими.
  • Дотримуватися режиму: збалансоване харчування, вживання рідини, достатній сон.
  • Провітрювати та зволожувати приміщення.
  • Уникати сирої або недостатньо термічно обробленої їжі тваринного походження.
  • Пити тільки бутильовану або кип’ячену воду.

Важливо розповісти дітям про гігієну рук та інші заходи профілактики. При будь-яких підозрах на захворювання важливо негайно звертатися за медичною допомогою, щоб вчасно виявити та лікувати можливі захворювання.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.