Катаракта та гірудотерапія

Катаракта – захворювання очей, що характеризується помутнінням кришталика. Хвороба часто зустрічається у людей похилого віку, особливо у хворих на цукровий діабет.

Причини

Травматична катаракта пов’язана з механічним пошкодженням кришталика. Вплив на очі хімічних речовин (ртуті, нафталіну та ін) призводить до токсичнї катараки. Променева катаракта розвивається тоді, коли органи зору піддаються дії іонізуючого випромінювання. Іноді помутніння кришталика спричинене неправильним прийомом сульфаніламідних препаратів. Відомо, нарешті, що хвороба може виникати як ускладнення інфекції, ендокринних розладів, і обмінних порушень. Вроджена катаракта обумовлена гормональними відхиленнями у матерів у період вагітності.

Скарги

При катаракті основна скарга хворих – зниження гостроти зору, яка поступово прогресує. Іноді першими симптомами катаракти є спотворення предметів (множинне бачення предметів).

Лікування

В останні роки широке поширення одержали ультразвукової та лазерний методи оперативного лікування катаракти. Гірудотерапія використовується як тимчасовий засіб, що полегшує стан хворого і сповільнює процес помутніння кришталика. П’явки ставляться на скроневу область в кількості 2 примірників так само як і при лікуванні глаукоми. Знімають п’явок на розсуд лікаря.