Інтерв’ю з лікарем-гінекологом “Центру сімейної медицини” — Мартинюк Валерією Леонідівною

“Центр сімейної медицини”  є одним із найкращих лікувально-діагностичних закладів міста. Медичний центр завоював довіру і повагу  не лише мешканців м. Кам`янця-Подільського і Хмельницької області, але й сусідніх регіонів. Лікарі центру щиро раді надати Вам кваліфіковані консультації лікарів: гінеколога, ендокринолога, кардіолога, алерголога, дитячого невропатолога, гомеопата, гірудотерапевта, фітотерапевта та інших.

Сьогодні, ми маємо можливість поспілкуватись з лікарем-гінекологом — Мартинюк Валерією Леонідівною.

— Доброго дня, Валерія Леонідівна! Розкажіть нам про питання, які на сьогоднішній день є насущними в гінекології.

—  В Україні, як і в цілому світі хвороби статевої системи є надзвичайно поширені. Це жіноче та чоловіче непліддя, запальні процеси яйників, доброякісні пухлини матки та багато інших хвороб.

Жіноче непліддя

Жіноче непліддя – це стан, що характеризується відсутністю вагітності протягом місяців, при регулярному статевому житті, без контрацепції, за умови, що чоловік здоровий.

Причинами жіночого непліддя є: запальні процеси статевих органів; інфантилізм та гіпоплазія статевих органів; захворювання ендокринних залоз; травми і зміщення статевих органів; пухлини статевих органів та багато інших причин.

Чоловіче непліддя

Чоловіче непліддя – нездатність чоловіка до зачаття.

Причинами непліддя чоловіків є: вродженні аномалії яєчок та сімявиносних протоків; гормональні порушення сперматогенезу; запальні захворювання сечостатевих органів та ін.

На сьогоднішній день велика кількість жінок хворіють на запалення яйників. Найбільш поширеними захворюваннями яйників є аднексити.

Аднексит

Аднексит  — це запалення придатків матки.

Основними збудниками аднекситу є: хламідії, урео- мікоплазма, золотистий стафілокок, гемолітичний стрептокок, кишкова паличка, протей, гонококи та інші. Інфекція може виникнути і під час статевого акту, особливо, якщо він відбувався під час менструації. Аборт є великим стресом для організму і являється також причиною виникнення аднекситу (або іншими словами — сальпінгоофориту). Найгірший наслідок запалення яйників – порушення дітородної функції.

До доброякісних пухлин матки відноситься фіброміома матка.

Кольпоскопія

— Які методи діагностики застосовуються у вашому центрі, коли виникають питання щодо гінекології?

— У нашому центрі використовується такий методи діагностики, як кольпоскопія. Це сновний метод інструментального обстеження шийки матки за допомогою кольпоскопа.

Показання: діагностичне обстеження шийки матки та вагіни; контроль стану епітелію шийки матки в різні періоди життя жінки та в процесі лікування  захворювань; дозволяє запідозрити доброякісні утворення, онкопатологію (злоякісні пухлини).

Кольпоскопія не має протипоказань.

Сучасне обладнання

В центрі застосовують сучасні технології, що в поєднанні з австрійським, швейцарським обладнанням гарантує високу достовірність та специфічність досліджень.

При кольпоскопії використовується Кольпоскоп МК-300 відрізняється високою надійністю, ергономічним дизайном, зручністю і простотою в обслуговуванні.

Ультразвукова діагностика  – це дослідження стану органів і тканин за допомогою ультразвукових хвиль. УЗД — дослідження на апаратах експертного класу дозволяє візуалізувати найдрібніші деталі, побачити найменші структурні зміни в усіх органах та системах.

Ми проводимо абдомінальне та трансвагінальне обстеження. Вагітні мають можливість дізнатись про розвиток плода, вади, дізнатись стать дитини.

Клініко-діагностична лабораторія — це гордість нашого центру, де кожний має можливість перевіритись на онкомаркери: СА 125 — діагностика і моніторинг раку яєчників; СА 15-3 — діагностика і моніторинг раку молочної залози та ін. Виявлення збудників: гонорея; сифиліс; трихомонади; хламідії; герпес; папіломовірус; хелікобактер пілорі; грибки; мікоплазма; уреоплазма; гарднарели.

Також проводяться цитологічні дослідження, високоякісна спермограма.

— Валерія Леонідівна, розкажіть про методи лікування у центрі.

—  В нашій клініці проводиться радіохвильова терапія на апараті “Сургітрон”. Застосовується атравматична методика розрізу і коагуляції м`яких тканин без післяопераційного болю та ураження тканин.

В гінекології він використовується при таких захворюваннях як: ерозії та деформації шийки матки, цервіцити, гіпертрофія, ендометріоз, дисплазія та лейкоплакія шийки матки, доброякісні утворення піхви, шийки та перианальної області (кондиломи, папіломи, невуси, поліпи, жировики) та ін..

Гірудотерапія є обгрунтованим методом лікування гінекологічних захорювань. Медична п’явка здатна виділяти в кровотік понад 30 біологічно активних речовин, які володіють багатьма лікувальними властивостями, в тому числі антибактеріальними, противірусними, гормононормалізуючими і протизапальними.

А також використовується грязелікування, фітотерапія та інші методи лікування.

— Чому Вам подобається працювати в “Центрі сімейної медицини” ?

— В центрі налагоджена співпраця та колегіальність по відношенню до пацієнтів, це допомагає досягти найкращого результату в лікуванні. Окрім того використовуються найновітніші та найсучасніші розробки в області медицини сумісно з нетрадиційними методами лікування (фітотерапія, грязелікування та гірудотерапія).

—  Гарно дякуємо Валерії Леонідівнї за надану інформацію. Наступного разу ми поговоримо про інші проблеми, які є актуальними для кожного.