ћ≥грень €к симптом г≥потиреозу
ћ≥грень €к симптом г≥потиреозу
ћ≥грень €к симптом г≥потиреозу

√≥потиреоз - ендокринне захворюванн€, при €кому щитовидна залоза не виробл€Ї достатньо гормон≥в, необх≥дних дл€ регулюванн€ метабол≥зму.

Ќа початков≥й стад≥њ захворюванн€ хворий може взагал≥ в≥дчувати будь-€к≥ симптоми. јле одна поширена загальна скарга у багатьох людей Ї - м≥грень.

ўитовидна залоза Ц невеликий орган у форм≥ метелика, розташований у тканинах шињ. ¬≥н керуЇ багатьма функц≥€ми орган≥зму, зокрема метабол≥змом, що виробл€Ї кл≥тини, €к≥ транспортують кисень та поживн≥ речовини. ÷е в≥дбуваЇтьс€ за рахунок секрец≥њ таких гормон≥в €к трийодтирон≥н, “3, тироксин або “4.
ƒосл≥дженн€ останн≥х рок≥в вказують, що м≥грень може бути ранньою ознакою г≥потиреозу. ѕор≥вн€но з населенн€м загалом, у людей з м≥гренню в анамнез≥ ризик виникненн€ г≥потиреозу на 41% вищий.

 вал≥ф≥кований ендокринолог знаЇ, що сильн≥ головн≥ бол≥ та м≥грен≥ Ї звичайними симптомами недостатньоњ активност≥ щитовидноњ залози. ќдним з по€снень Ї те, що м≥грень може викликати повторну запальну ≥мунну в≥дпов≥дь, що порушуЇ функц≥ю щитовидноњ залози ≥ спри€Ї розвитку г≥потиреозу.

” той же час л≥кар≥ потребують додаткових досл≥джень дл€ подальшоњ перев≥рки та докладн≥шого вивченн€ природи цього €вища.

ћ≥грень - сильний головний б≥ль, що супроводжуЇтьс€ такими симптомами, €к нудота, блюванн€, проблеми ≥з зором. ѕом≥чено, що м≥грень не т≥льки часто зустр≥чаЇтьс€ при г≥потиреоз≥, але ≥ л≥куванн€ препаратами дл€ щитовидноњ залози може призвести до зниженн€ частоти головного болю на 78%.

30.10.2021