¬зутт€ попередить про хвороби
¬зутт€ попередить про хвороби
¬зутт€ попередить про хвороби

„ому у людей взутт€ стоптуЇтьс€ по-р≥зному? ” одних - збоку, в ≥нших - на п'€т≥, у трет≥х - по середин≥ стопи. ‘ах≥вц≥ стверджують, що по взуттю можна визначити, €к≥ хвороби Ї у людини або чекають на нењ.

ќтже, центр п≥дошви

якщо п≥дошва стираЇтьс€ п≥д подушечкою стопи, це говорить про те, що людина занадто перевантажуЇ ах≥ллове сухожилл€. „асто таке €вище виникаЇ через порушенн€ режиму, неправильно п≥д≥бране взутт€. якщо залишити проблему без уваги, то може розвинутис€ тендин≥т ах≥ллового сухожилл€.

¬нутр≥шн≥й край уст≥лки

” цьому м≥сц≥ взутт€ зношуЇтьс€ через п≥двертанн€ ноги при ходьб≥, що може бути ≥ непом≥тно дл€ людини. јле €кщо ≥гнорувати даний факт, то може виникнути ризик розвитку брах≥баз≥≥.

¬нутр≥шн≥й ≥ зовн≥шн≥й крањ п≥дошви

«ношен≥ внутр≥шн≥й край спереду ≥ зовн≥шн≥й край на п'€т≥ говор€ть про те, що у людини може бути надлишкова пронац≥€ стопи - зовн≥шн€ поверхн€ вивертаЇтьс€ усередину, а п≥дошва - назовн≥. Ќасл≥дком цього може стати остеохондроз ≥ його ускладненн€.

«овн≥шн≥й край п≥дошви

¬и€вивши зношенн€ п≥дошви з зовн≥шньоњ сторони, варто звернути на це увагу, так €к дане €вище може сигнал≥зувати про майбутню деформац≥ю стопи ≥ клишоног≥сть.

ѕ≥д пальц€ми на уст≥лц≥

Ќайб≥льш часто в даному м≥сц≥ зношуЇтьс€ уст≥лка через нос≥нн€ високих п≥дбор≥в. “аке взутт€, хоч ≥ вигл€даЇ ефектно, але воно незручне, а тому може спровокувати остеоартрит. ќртопеди рекомендують носити взутт€ з каблуком 2,5-4 см, допустимий максимум - 7 см.

ѕ≥д великим пальцем

„ерез занадто вузькому взутт≥ уст≥лка часто зношуЇтьс€ п≥д великим пальцем. ѕальц≥ намагаютьс€ в≥двоювати соб≥ м≥сце, л≥зуть один на одний, в результат≥ в≥дбуваЇтьс€ деформац≥€ стопи, а дал≥ - хребта. «м≥щен≥ хребц≥ можуть затиснути нервов≥ зак≥нченн€, що викличе бол≥ в голов≥, серц≥ та шлунку.