ѕро що розпов≥сть нал≥т на €зиц≥?
ѕро що розпов≥сть нал≥т на €зиц≥?
ѕро що розпов≥сть нал≥т на €зиц≥?

¬и, напевно, пом≥тили, що багато л≥кар≥в прос€ть своњх пац≥Їнт≥в показати њм €зик. —права в тому, що по нальоту на €зиц≥ можна багато чого розпов≥сти про стан здоров'€. як правило, на€вн≥сть б≥лого нальоту св≥дчить про порушенн€ в робот≥ орган≥зму. ” в≥дносно здоровоњ людини €зик маЇ рожевий кол≥р, час в≥д часу на ньому може з'€вл€тис€ бл≥дий нал≥т.

язик - це щ≥льний м'€з, поверхн€ €кого покрита слизовою оболонкою. ѕередумовою виникненн€ нальоту певного кольору (б≥лий, жовтуватий, темний ≥ т. п.) прийн€то вважати бактер≥њ, що накопичуютьс€ в ротов≥й порожнин≥ при вплив≥ того чи ≥ншого фактора. јле далеко не завжди б≥лий нал≥т на €зиц≥ говорить про розвиток серйозних захворювань внутр≥шн≥х орган≥в. “ак, в жарку ≥ суху пору року шар нальоту б≥льше, н≥ж в прохолодн≥ дн≥. ÷е по€снюЇтьс€ тим, що при зм≥нах погодних критер≥њв порушуЇтьс€ надходженн€ в≥там≥н≥в ≥ м≥кроелемент≥в в орган≥зм, що позначаЇтьс€ на зовн≥шньому вигл€д≥ €зика.

“акий нал≥т досить тонкий ≥ не представл€Ї приводу дл€ занепокоЇнн€. јле €кщо в≥н стаЇ б≥льше, то потр≥бно уважн≥ше прислухатис€ до свого стану ≥ при необх≥дност≥ своЇчасно звернутис€ до л≥кар€.

Ќаступна причина утворенн€ б≥лого нальоту на €зиц≥ - на€вн≥сть ≥нфекц≥йного захворюванн€. «алежно в≥д к≥лькост≥ ≥ ступен€ вираженост≥ нальоту можна визначити переб≥г захворюванн€. Ќаприклад, великий шар св≥дчить про активне розповсюдженн€ ≥нфекц≥њ, тому потр≥бна негайна консультац≥€ л≥кар€ з подальшим л≥куванн€м.

„асто б≥лий нал≥т на €зиц≥ - це ознака порушенн€ роботи шлунково-кишкового тракту. «азвичай це в≥дбуваЇтьс€ при отруЇнн≥ орган≥зму або при тривалих запорах. —труктура нальоту при цьому Ї щ≥льним б≥лосн≥жним шаром.

–€сне покритт€ ротовоњ порожнини б≥лим нальотом, в тому числ≥ €зика ≥ внутр≥шньоњ сторони щ≥к) св≥дчить про грибкове захворюванн€ - молочницю. ќсобливо часто це захворюванн€ зустр≥чаЇтьс€ у грудних малюк≥в при не дуже ретельн≥й обробц≥ соски, пустушки, пл€шечки дл€ годуванн€, груд€х матер≥. Ѕактер≥њ грибка потрапл€ють в рот малюка ≥ починають там стр≥мко розмножуватис€, утворюючи б≥лий нал≥т. ”сунути хворобу можна дотриманн€м правил г≥г≥Їни.

якщо нал≥т €вл€Ї собою б≥л≥ пл€ми, то це симптом запального процесу в ротов≥й порожнин≥.

„асто причиною подразненн€ слизовоњ Ї тривале кур≥нн€ або кандидозний стоматит.

ѕри виникненн≥ сильноњ сухост≥ в рот≥, р≥зкого запаху ам≥аку ≥ товстого шару нальоту необх≥дно перев≥рити стан нирок ≥ п≥дшлунковоњ залози.

29.09.17