7 причин пити моркв€ний с≥к
7 причин пити моркв€ний с≥к

« дит€чих рок≥в ми знаЇмо, що морква дуже корисна. Ќаш≥ бабус≥ нам твердили, що €кщо ми будемо њсти моркву, то будемо краще бачити ≥ станемо краще рости. Ќасправд≥ цей овоч маЇ безл≥ч ≥нших причин, щоб включити його в щоденний рац≥он.

ƒл€ вживанн€ моркви в л≥кувальних ≥ д≥Їтичних ц≥л€х з нењ готують фреш, €кий краще засвоюЇтьс€, н≥ж сам овоч, ≥ м≥стить поживн≥ речовини у висок≥й концентрац≥њ.

¬живати моркв€ний с≥к сл≥д курсами: 2 тижн≥ пити, 4 тижн≥ перерва.

ќтже, в чому користь моркв€ного соку?

1. ѕокращуЇ ≥мун≥тет

ћоркв€ний с≥к - кращий зас≥б дл€ ослабленого ≥мун≥тету. ” ньому у велик≥й к≥лькост≥ м≥ст€тьс€ р≥зн≥ в≥там≥ни: —, ј, ––, ≈.

2. ƒл€ проф≥лактики серцевих захворювань

Ѕета-каротин, що м≥ститьс€ в моркв≥ у велик≥й к≥лькост≥, нормал≥зуЇ роботу серцевого м'€за.

3. ѕокращуЇ з≥р

¬≥там≥ну ј, що м≥ститьс€ в моркв≥, загострюЇ з≥р ≥ запоб≥гаЇ де€ким хворобам очей.

4. ѕроф≥лактика раку

¬ ход≥ численних досл≥джень було доведено, що моркв€ний с≥к знижуЇ ризик розвитку раку молочноњ залози, раку леген≥в, раку товстоњ к≥шк≥.ћорковний с≥к перешкоджаЇ окислювальним процесам, боретьс€ з в≥льними радикалами, спов≥льнюючи процес стар≥нн€.

5. ѕокращуЇ стан шк≥ри

якщо шк≥ра лущитьс€, запалюЇтьс€, на н≥й з'€вл€ютьс€ червон≥ пл€ми, значить, њй не вистачаЇ в≥там≥ну ј. ¬≥н захищаЇ шк≥ру в≥д негативних вплив≥в зовн≥шнього середовища, запоб≥гаЇ њњ передчасному стар≥нню.

6. «м≥цнюЇ нервову систему

—≥к моркви корисний при перевтом≥, нервових перевантаженн€х, розладах, стрес≥, г≥пертон≥њ.

7. ¬≥дновлюЇ печ≥нку

ћоркв€ний с≥к у невеликих к≥лькост€х очищаЇ печ≥нку, д≥Ї €к зас≥б детоксикац≥њ. јле при цьому в нього бажано додавати сметану або вершки, це допоможе кращому засвоЇнню в≥там≥ну ј.

Ќезважаючи на всю користь моркв€ного соку, пити його в необмежених к≥лькост€х неможна. ќсобливо, €кщо у вас гастрит, виразка шлунка або дванадц€типалоњ кишки, п≥двищена кислотн≥сть, в≥дмовтес€ в≥д соку моркви. ѕри цукровому д≥абет≥ перед вживанн€м моркв€ного соку необх≥дна консультац≥€ л≥кар€.

ћоркв€ний с≥к корисний не т≥льки в чистому вигл€д≥, але ≥ в поЇднанн≥ з соками ≥нших овоч≥в ≥ фрукт≥в: бур€ка, селери, €блука, лимона.


29.01.2022