„и можна пити каву п≥сл€ ≥нфаркту?
„и можна пити каву п≥сл€ ≥нфаркту?
„и можна пити каву п≥сл€ ≥нфаркту?

—ьогодн≥ пост≥йно ведутьс€ суперечки навколо корист≥ ≥ шкоди кави. ќднак беззаперечним Ї факт, що зловживати кавою не можна нав≥ть здоровим люд€м.

Ќайкраще пити каву вранц≥ або в об≥д, але не ввечер≥ ≥ не перед сном. якщо вживати каву в великих к≥лькост€х, вона може викликати серцебитт€, б≥ль у серц≥, перевтому мозку, нервове збудженн€ ≥ безсонн€.

™ люди, надто чутлив≥ до кави, зокрема т≥, хто страждаЇ серцевою патолог≥Їю. ‘ах≥вц≥ кажуть, що кава не заборон€Їтьс€ в раз≥ спок≥йного, без ускладнень переб≥гу ≥нфаркту, €кщо в≥н не захопив великоњ д≥л€нки серцевого м'€за, що не викликав порушенн€ серцевого ритму або розвитку серцевоњ недостатност≥. “обто, €кщо п≥сл€ ≥нфаркту не з'€вилас€ задишка, в≥дчутт€ перебоњв в област≥ серц€, пер≥одичного завмиранн€ серц€, запамороченн€, набр€к≥в н≥г або в област≥ живота, то чашечка кави з ранку не принесе шкоди.

јле €кщо на л≥карн€ному етап≥ ≥нфаркт супроводжувавс€ набр€ком леген≥в, раптовими порушенн€ми серцевого ритму, задишкою - ц≥ симптоми св≥дчать про ускладнений переб≥г ≥нфаркту. ” такому випадку в≥д кави краще в≥дмовитис€.