„ому з'€вл€ютьс€ тромби?
„ому з'€вл€ютьс€ тромби?

ѕро небезпеку тромб≥в дл€ здоров'€ ≥ житт€ чули багато. ќднак мало хто знаЇ, €к визначити на€вн≥сть тромб≥в в кров≥.

“ромби - проблема, в≥д €коњ можна позбутис€, але третина з тих, кому ставл€ть д≥агноз тромбоз, залишаютьс€ в груп≥ ризику з летальним результатом.

“ромби з'€вл€ютьс€, тому що наше т≥ло таким чином намагаЇтьс€ Ђв≥дремонтуватиї пошкоджен≥ кровоносн≥ судини. јле €кщо тромб неправильно сформувавс€, то може викликати чимало проблем. “ак, €кщо тромб з'€вивс€ не в тому м≥сц≥, то може порушити кровооб≥г.

„асто проблеми з тромбами виникають через те, що людина не розум≥Ї симптом≥в, що про€вл€ютьс€, чим проблема зат€гуЇтьс€ ≥ посилюЇтьс€.

ѕричини утворенн€ тромб≥в

  • стан серц€: миготлива аритм≥€, порушенн€ серцевого ритму;

  • ваг≥тн≥сть ≥ перш≥ ш≥сть тижн≥в п≥сл€ народженн€ дитини;

  • застосуванн€ контрацептив≥в, що м≥ст€ть естроген;

  • гормонзам≥сна терап≥€, €ка м≥стить естроген;

  • сид€чий образ житт€;

  • серйозн≥ операц≥њ, п≥сл€ €ких пац≥Їнт надовго нерухомий;

  • перелом к≥сток або серйозне пошкодженн€ м'€з≥в;

  • тромбозн≥ порушенн€;

  • рак ≥ його л≥куванн€;

  • ожир≥нн€.

—имптоми утворенн€ тромб≥в

ѕри утворенн≥ тромб≥в в одн≥й з глибоко розташованих вен, з'€вл€Їтьс€ тромбоз глибоких вен нижн≥х к≥нц≥вок, рук або н≥г. якщо утворюютьс€ бл€шки, область в цьому м≥сц≥ опухаЇ ≥ стаЇ м'€кою, б≥ль нагадуЇ спазм або судоми.

” м≥сц≥, де з'€вл€Їтьс€ тромб, шк≥ра зм≥нюЇ кол≥р ≥ стаЇ червоною або синюватою, а також теплою на дотик.

ѕри на€вн≥сть будь-€ких з цих симптом≥в, необх≥дно в≥дразу звернутис€ до л≥кар€, так €к л≥куванн€ повинно бути терм≥новим.

ƒуже важливо тромбоз д≥агностувати на ранн≥х етапах, так €к тромб може сильно зашкодити вену, в≥д≥рватис€ ≥ перем≥ститис€ в леген≥. —имптоми про€вл€ютьс€ задишкою, гострим болем у груд€х, прискореним серцебитт€м, раптовим кашлем, ≥нод≥ з кров'ю. ѕри цих симптомах необх≥дно викликати швидку допомогу.

ƒ≥агностика тромбозу

ƒл€ ви€вленн€ тромбозу використовуЇтьс€ «ƒ. якщо таким чином тромб не знаходитьс€, а симптоми тромбозу не проход€ть, дл€ д≥агностики може використовуватис€ ћ–“. ≤снуЇ також анал≥з на D-д≥аметр, при €кому в кров≥ ви€вл€Їтьс€ початковий процес утворенн€ тромб≥в.

Ћ≥куванн€ тромбоза

Ћ≥куванн€ тромбозу залежить в≥д розташуванн€ тромбу. ÷е може бути х≥рург≥чне втручанн€ з метою видаленн€ тромбу з орган≥зму. “акож використовуЇтьс€ антикоагул€ц≥йн≥ л≥ки, €к≥ розр≥джують кров. “акож застосовуЇтьс€ комплексне л≥куванн€.24.03.2022