” €к≥й поз≥ краще спати немовл€т≥?
” €к≥й поз≥ краще спати немовл€т≥?
” €к≥й поз≥ краще спати немовл€т≥?

¬с≥м в≥домо, що д≥ти ростуть п≥д час сну. јле зростанн€ в≥дбуваЇтьс€ не т≥льки в довжину, також розвиваЇтьс€ череп, а тому форма голови залежить в≥д пози немовл€ти. Ѕагато пед≥атр≥в рекомендують част≥ше перевертати малюка, зм≥нюючи положенн€ голови, адже в живот≥ у мами дитинка може приймати сам≥ р≥зн≥ пози. Ќайб≥льш комфортними позами дл€ малюк≥в п≥сл€ народженн€ вважаютьс€ на боц≥ ≥ на животику. јле останн≥м часом з'€вилас€ думка, що лежати на животику небезпечно!

Ѕагато батьк≥в добре знають, що укладаючи дитину на животик, вони позбавл€ють њњ в≥д ненависних газ≥в. ћалюу не заважають кол≥ки, що забезпечуЇ глибокий ≥ тривалий сон. ”ткнувшись носиком в подушку, малюк набуваЇ в≥дчутт€ захищеност≥, €к в животику у мами. “акож в так≥й поз≥ н≥що не заважаЇ ворушити н≥жками ≥ ручками, а мимов≥льними рухами крих≥тка не будить сама себе. “ака свобода рух≥в спри€Ї формуванню правильних форм т≥ла ≥ к≥стковоњ тканини.

Ћежачи на животику, малюк робить масаж, спри€ючи перистальтиц≥. јле багато хто боњтьс€ такого положенн€ немовл€ти, бо€чись, що так в≥н може задихнутис€ ув≥ сн≥.

” той же час л≥кар≥ стверджують, що ризик захлинутис€ в≥дрижкою значно вище в положенн≥ на спин≥. ‘ах≥вц≥ п≥дкреслюють, що така небезпека Ї при будь-€к≥й поз≥. ƒл€ уникненн€ насл≥дк≥в малюк повинен бути п≥д нагл€дом.

Ќебезпечно укладати грудничка серед ≥грашок. —торонн≥ предмети в л≥жечку немовл€ти просто неприпустим≥. √оловна умова гарного самопочутт€ дитини - чистота ≥ стерильн≥сть л≥жка. якщо ви почнете дитину в≥дразу привчати спати без подушки, то п≥двищите безпеку, а також так сформуЇтьс€ ≥ зм≥цнитьс€ хребет.

јле Ї р€д протипоказань дл€ сну на животику. ÷е на€вн≥сть захворювань, патолог≥й, порушенн€ розвитку нервовоњ системи.  р≥м того, не можна довго перебувати в одн≥й поз≥. “ак €к малюк ще не може самост≥йно перевернутис€, зат≥канн€ шињ може викликати дискомфорт. “ому завданн€ матусь - стежити за сном крихти, забезпечуючи йому максимальний комфорт.

11.06.2015