як впливають чолов≥ч≥ дотики на ж≥нок?
як впливають чолов≥ч≥ дотики на ж≥нок?
 як впливають чолов≥ч≥ дотики на ж≥нок?

ƒотики можуть сильно впливати на п≥дсв≥дом≥сть людини. “актильний контакт може сильн≥ше д≥€ти на нас, н≥ж слова або наочн≥сть. ќсобливо це стосуЇтьс€ ж≥нок, у €ких чолов≥ч≥ дотики в буквальному сенс≥ викликають жар.

Ќедавно було проведено досл≥дженн€, в ход≥ €кого фах≥вц≥ встановили, що при дотику до ж≥ночого т≥ла чолов≥чих рук, у перших спостер≥галос€ п≥двищенн€ температури ≥ занепокоЇнн€. «окрема, п≥двищувалас€ температура шк≥ри на обличч≥ ≥ груд€х.

¬чен≥ ”н≥верситету —ент-≈ндрюс (¬еликобритан≥€) встановили, що при входженн≥ ж≥нки в соц≥альний контакт з чолов≥ком, температура њњ т≥ла п≥двищуЇтьс€ майже на ц≥лий градус за ÷ельс≥Їм. “ак≥ зм≥ни у багатьох учасниць про€вл€лись на п≥дсв≥домому р≥вн≥.

–ан≥ше було встановлено, що температура обличч€ зб≥льшуЇтьс€ при в≥дчутт€х стресу, перел€ку або злост≥. ѕот≥м досл≥дники вир≥шили з'€сувати, €к ≥нш≥ емоц≥њ впливають на температуру обличч€. ¬ ход≥ досл≥дженн€ експериментатор чолов≥к торкавс€ долон≥, руки, обличч€ та грудей гетеросексуальних ж≥нок.  оли експериментатор, €к чолов≥к, так ≥ ж≥нка, торкавс€ учасниць, то температура т≥ла п≥двищувалас€ в середньому приблизно на дес€ту частку градуса за ÷ельс≥Їм. ƒаний ефект був не дуже пом≥тний, €кщо торкалис€ лише руки або долон≥ ж≥нок. Ќайб≥льш≥ зм≥ни температури спостер≥галис€ в област≥ обличч€ ≥ грудей. ѕри цьому п≥двищенн€ температури було в три рази б≥льше, €кщо експериментатором був чолов≥к. “емпература т≥ла на обличч≥ ≥ груд€х ж≥нок п≥двищувалас€ в середньому на 0,3 градуса за ÷ельс≥Їм.

¬чен≥ по€снили, що таке п≥двищенн€ насправд≥ досить велике дл€ температури обличч€. “ак≥ €вища, €к правило, спостер≥гаютьс€, коли €кий-небудь фактор викликаЇ €вний стрес, наприклад, при страху. ¬ момент досл≥дженн€ експериментатор н≥€к не впливав на емоц≥йний стан ж≥нки. ÷е було легка соц≥альна взаЇмод≥€, €ка викликала досить в≥дчутну реакц≥ю.

¬арто в≥дзначити, що багато учасниць нав≥ть не усв≥домлювали зм≥н, €к≥ ставалис€ з температурою њх т≥ла, коли њх питали про це. Ћише чверть учасниць зазначили, що в≥дчули €к≥сь емоц≥йн≥ хвилюванн€. –ешта ж вважали, що н≥€кого впливу на њх стан чолов≥к-експериментатор не чинив.


26.05.2014