як розп≥знати псих≥чн≥ розлади?
як розп≥знати псих≥чн≥ розлади?
як розп≥знати псих≥чн≥ розлади?

јбсолютно псих≥чно здорових людей сьогодн≥ немаЇ, у чому впевнен≥ багато вчених. —учасне житт€ переповнене стресовими ситуац≥€ми, не реагувати на €к≥ неможливо.

—ьогодн≥ майже кожна людина живе своњми внутр≥шн≥ми переживанн€ми, ≥нод≥ не спить ночами через них, чутлива до повед≥нки свого партнера та ≥нше. ¬одночас ст≥йка псих≥ка здатна справл€тис€ з повс€кденними стресами, що ц≥лком нормально ≥ типово дл€ нашого часу. ќднак €кщо псих≥чн≥ переживанн€ стають занадто сильними ≥ частими, це вже виходить за рамки норми ≥ призводить до проблем розлад≥в псих≥ки.

Ѕезглузд≥сть повед≥нки фах≥вц≥ називають головною ознакою порушенн€ псих≥ки. ћаЇтьс€ на уваз≥ неадекватн≥сть по в≥дношенню до навколишнього середовища, до виконанн€ побутових, виробничих д≥й, €к≥ звичайн≥ дл€ кожного з нас. “ривоги ≥ страхи можуть довести багатьох людей до неврозу, коли з псих≥кою в≥дбуваЇтьс€ щось недобре.

” наш неспок≥йний час так≥ ситуац≥њ в≥дхиленн€ в повед≥нц≥ част≥шають, ≥ тод≥ людин≥ необх≥дно надати допомогу, поки не настали незворотн≥ процеси. Ќасамперед, необх≥дно побачити перш≥ ознаки розладу псих≥ки. —еред них фах≥вц≥ називають неможлив≥сть людини впоратис€ з переживанн€ми, численн≥ безсонн≥ ноч≥, соматичн≥ розлади. ѕри таких симптомах краще звернутис€ до психолога. јле €кщо ≥ психолог ви€вл€Їтьс€ безсилий, треба звертатис€ до псих≥атра.

Ћюди з≥ ст≥йкою ≥ м≥цною псих≥кою живуть з в≥дчутт€м емоц≥йного комфорту. ≤деальною в цьому в≥дношенн≥ Ї думка людини про те, що вона здатна справл€тис€ з ус≥ма труднощами, з ус≥ма недол≥ками, що вона волод≥Ї своњм житт€м ≥ ъй п≥двладне все те, що вона орган≥зувала в своЇму житт≥.

„и багато хто з нас можуть впевнено сказати це про своЇ житт€?

“им не менше, б≥льш≥сть з нас пристосовуЇтьс€ ≥ справл€Їтьс€ з труднощами або вм≥Ї досить усп≥шно њх пережити. јле Ї люди, псих≥ка €ких не витримуЇ навантаженн€ ≥ даЇ зб≥й. ўо прийн€то вважати псих≥чним розладом? ÷е група симптом≥в або повед≥нкових ознак, €к≥ перешкоджають нормальному функц≥онуванню особистост≥.

’арактерними ознаками псих≥чного розладу Ї порушенн€ мисленн€, повед≥нки, настроњ, €к≥ виход€ть за меж≥ ≥снуючих культурних переконань ≥ норм.

як≥ ст≥йки симптоми вказують на розлад псих≥ки?

- ‘≥зичн≥ симптоми (наприклад, порушенн€ сну)

- ≈моц≥йн≥ симптоми (наприклад, страх, сум, тривога)

-  огн≥тивн≥ симптоми (наприклад, порушенн€ пам'€т≥, складност≥ ч≥ткого мисленн€, нав'€злив≥ переконанн€)

- ѕовед≥нков≥ симптоми (наприклад, агрес≥€, нездатн≥сть виконувати повс€кденн≥ функц≥њ, зловживанн€ психоактивними речовинами)

- ѕерцептивн≥ симптоми (наприклад, пац≥Їнту здаЇтьс€, що в≥н чуЇ ≥ бачить те, що нечутно ≥ невидимо дл€ ≥нших людей).

Ћюд€м, у €ких спостер≥гаютьс€ €к≥сь з перерахованих симптом≥в, наст≥йно рекомендуЇтьс€ звернутис€ за допомогою до фах≥вц≥в. ѕам'€тайте, що в б≥льшост≥ випадк≥в при своЇчасному зверненн≥ можлива усп≥шна д≥агностика та ефективне л≥куванн€ псих≥чних розлад≥в.


07.05.2014