—трес може бути корисним дл€ здоров'€
—трес може бути корисним дл€ здоров'€
—трес може бути корисним дл€ здоров'€

∆итт€ б≥льшост≥ людей складаЇтьс€ з низки стрес≥в. «вичайно, нам здаЇтьс€, що н≥чого хорошого в цьому немаЇ, ≥ вс≥ наш≥ неполадки з≥ здоров'€м саме через це. ѕроте вчен≥ встановили, що стрес приносить де€ку користь нашому орган≥зму.

√рупа данських вчених ви€вила, що ж≥нки, €к≥ щодн€ в≥дчувають стрес, р≥дше хвор≥ють на рак молочноњ залози. ƒосл≥дники прот€гом 18 рок≥в спостер≥гали за 6690 мешканками  опенгагена, через час у 251 з них утворилас€ пухлина молочноњ залози.

¬и€вилос€, що учасниць досл≥дженн€, €к≥ п≥д час опитувань ≥нформували про низький р≥вень стресу, серед захвор≥лих було на 8% б≥льше! ѕричину цього вчен≥ побачили в гормонах. “ак, при хрон≥чному стрес≥ знижуЇтьс€ р≥вень естрогену, що спри€Ї розвитку ж≥ночих онкозахворювань.

јле не т≥льки гени винн≥. ¬и€вл€Їтьс€, незважаючи на погану еколог≥ю та ≥нш≥ проблеми, середн€ тривал≥сть житт€ у св≥т≥ зб≥льшуЇтьс€. Ѕ≥льше того, найб≥льше довгожител≥в серед людей з важкою долею, переповненою нестатками, хвилюванн€ми ≥ стресами. ѕсихологи висунули припущенн€, що пост≥йн≥ стреси загартовують людей, змушують перебувати в тонус≥, що Ї необх≥дною умовою виживанн€. ѕричому чим стурбован≥ше житт€, тим краще ми протистоњмо труднощам, так €к наш орган≥зм включаЇ механ≥зми адаптац≥њ до навколишнього середовища.

јле треба розум≥ти, що стрес буваЇ €к негативний, так ≥ позитивний. якщо стрес спр€мований на творенн€, то його вплив буде позитивним. Ћюди, що займаютьс€ улюбленою справою, отримують задоволенн€ в≥д своњх результат≥в роботи, нехай здобутих ≥ нелегким шл€хом, зазвичай менше хвор≥ють ≥ довше залишаютьс€ в хорош≥й форм≥.

ј €кщо людина змушена займатис€ тим, що њй не до душ≥, €кщо робота - суц≥льне нервуванн€, насл≥дки можуть бути жахливими. ћало корист≥ здоров'ю принесуть ≥ особист≥ переживанн€, особливо в л≥тньому в≥ц≥. ¬же доведено, що люди, що переживають проблеми в с≥м'њ, перебувають у груп≥ ризику з онколог≥чних, серцево-судинних та шлунково-кишкових захворювань.  вал≥ф≥кований л≥кар, коли до нього на прийом приходить пац≥Їнт з под≥бними скаргами, завжди спитаЇ, чи не в≥дчував той сильних нервових потр€с≥нь.

ќднак дл€ багатьох з нас стрес став вже повс€кденним елементом, звичним способом житт€, часто ми нав≥ть не пом≥чаЇмо його. «гадайте св≥й робочий день ...

ћи р≥дко надаЇмо особливу увагу щоденним стресам. ѕ≥сл€ роботи нав≥ть знаходимо сили на походи по магазинах, приготуванн€ вечер≥ ≥ нав≥ть особисте житт€. ј у€в≥ть на нашому м≥сц≥ людину з минулого. Ўвидше за все, њњ серце ≥ дн€ не витримало б такого шаленого ритму.

¬исновок простий - ус≥х стрес≥в уникнути не вдастьс€, тому навчитьс€ отримувати користь з стресовоњ ситуац≥њ ≥ тим допоможете своЇму здоров'ю.


21.04.2014