10 антистресових продукт≥в
10 антистресових продукт≥в

” наш≥ тривожн≥ дн≥ важко прожити, не в≥дчувши на соб≥ стрес≥в. ¬они чекають нас всюди, €к на робот≥, так ≥ вдома. Ќебезпека стрес≥в в тому, що вони переростають в депрес≥њ, що супроводжуютьс€ пригн≥ченим станом, апат≥Їю ≥ песим≥стичним настроЇм. ќсобливо неприЇмно це, коли маЇ бути прийн€тт€ важливих р≥шень.

ѕричин дл€ стрес≥в у кожного з нас предостатньо. ўоб не допустити перерахованих вище насл≥дк≥в стресу, краще його уникати. јле, на жаль, не завжди виходить. якщо стрес все ж таки атакував вас, не впадайте у в≥дчай. √арний настр≥й можна повернути, зад≥€вши здорове харчуванн€. ™ ц≥лий р€д продукт≥в, здатних надати значну допомогу орган≥зму в стресових ситуац≥€х.

“реба пам'€тати, що при стрес≥ не варто накидатис€ на солодке, борошн€не, смажене, гостре, каву ≥ алкоголь. «ловживанн€ такою њжею може т≥льки пог≥ршити ситуац≥ю Ч п≥двищити нервову збудлив≥сть, додати зайвих к≥лограм≥в, викликати алкогольну залежн≥сть.

¬арто врахувати ≥ той факт, що харчуванн€ при стрес≥ маЇ бути збалансованим за складом б≥лк≥в, жир≥в ≥ вуглевод≥в. ÷е ≥ повинно змусити в≥дмовитис€ в≥д строгих д≥Їт.

ќтже, треба вз€ти на озброЇнн€ той факт, що користь при р≥зного роду заворушенн€х робл€ть в≥там≥ни групи ¬, в≥там≥ни ≈ , —, ј, а також так≥ м≥нерали €к цинк, кальц≥й, магн≥й, селен, €к≥ вход€ть до складу багатьох продукт≥в.

¬низу ми представл€Їмо топ-10 продукт≥в, €к≥ найб≥льш корисн≥ при стрес≥.

1. Ѕанан

÷е кращий антистресовий фрукт. ¬≥н м≥стить в≥там≥ни групи ¬ ≥ алколоњд хармин. ƒосл≥дженн€ показали, що у людей, €к≥ страждають депрес≥€ми, драт≥влив≥стю, безсонн€м ви€вл€Їтьс€ деф≥цит саме в≥там≥н≥в групи ¬.

2. ÷итрусов≥

як в≥домо, цитрусов≥ Ї джерелом в≥там≥ну —, €кий допомагаЇ виробленню Ђгормон≥в гарного настроюї. —юди ж можна в≥днести шипшину, чорну смородину, чорницю, к≥в≥.

3.ћигдаль

÷ей гор≥х корисний тим, що м≥стить мононенасичен≥ кислоти, цинк ≥ в≥там≥н ≈, €к≥ борютьс€ з в≥льними радикалами, що утворюютьс€ в результат≥ стресу, а також в≥там≥н ¬2 ≥ магн≥й, €к≥ беруть участь у синтез≥ серотон≥ну.

4. ћолочн≥ продукти

ћолочн≥ продукти Ї джерелом кальц≥ю. Ѕагато фах≥вц≥в визнають кальц≥й кращим природним заспок≥йливим засобом, так €к в≥н граЇ значну роль в розслабленн≥ ≥ скороченн≥ м'€з≥в. ƒо реч≥, вважаЇтьс€, що кальц≥й краще засвоюЇтьс€ в друг≥й половин≥ дн€, саме тому дит€чий полуденок часто включаЇ в себе сирок.

5. Ўоколад

÷ей продукт багатий на магн≥й, €кий допомагаЇ кальц≥ю надходити в потр≥бн≥ кл≥тини орган≥зму. –азом з тим цей макроелемент маЇ заспок≥йливу д≥ю. ћагн≥й, на в≥дм≥ну в≥д кальц≥ю, краще засвоюЇтьс€ в перш≥й половин≥ дн€. Ќезважаючи на корисн≥сть шоколаду, зловживати ним не варто, а виб≥р робити на користь г≥ркого шоколаду.

6. „орний чай

„орний чай м≥стить ам≥нокислоту теанин, нормал≥зуЇ роботу ≥мунноњ системи. ѕ≥двищуЇ стресост≥йк≥сть та покращуЇ настр≥й.

7. ћорська риба ≥ морепродукти

 р≥м того, що ц≥ продукти належать до д≥Їтичних ≥ легко засвоюютьс€ орган≥змом, вони також м≥ст€ть в≥там≥ни ¬6 ≥ ¬12, недол≥к €ких веде до нудьги. “акож вони Ї джерелом селену ≥ цинку.

8. ÷≥л≥сне зерно

÷е продукт, без €кого немислимо здорове харчуванн€. ¬≥н волод≥Ї антистресовоњ активн≥стю, п≥двищуЇ настр≥й.

9. яловичина

яловиче м'€со багате в≥там≥нами групи ¬, зал≥зом ≥ цинком. јле щоб убезпечити себе в≥д серцево-судинних захворювань, треба вибирати нежирне ф≥ле.

10. “омати

÷ей рум'€ний овоч не т≥льки п≥двищуЇ настр≥й ≥ зар€джаЇ енерг≥Їю, а й перешкоджаЇ розпаду ендорф≥н≥в Ч гормон≥в щаст€.