Ќейроб≥ка Ч зар€дка дл€ розуму
Ќейроб≥ка Ч зар€дка дл€ розуму
Ќейроб≥ка Ч зар€дка дл€ розуму

∆итт€ показуЇ, що день у день б≥льш≥сть з нас виконуЇ одн≥ й т≥ ж д≥њ. “ака модель ускладнюЇ згодом можлив≥сть концентрац≥њ на новому: слабшаЇ пам'€ть, падаЇ концентрац≥€ уваги, а де€к≥ реч≥ взагал≥ стаЇ важко зрозум≥ти. ўоб цього не в≥дбувалос€, виконуйте техн≥ку нейроб≥к≥ — зар€дки дл€ мозку.

ўо таке нейроб≥ка?

Ќейроб≥ка Ч це розумова г≥мнастика, спр€мована на пол≥пшенн€ розумовоњ д≥€льност≥.

Ќейроб≥ка корисна вс≥м: д≥т€м, щоб вчитис€ зосереджуватис€ ≥ засвоювати нов≥ матер≥али, дорослим, щоб п≥дтримувати св≥й мозок в тонус≥.

« роками розумова д≥€льн≥сть пог≥ршуЇтьс€ через те, що м≥ж нервовими кл≥тинами головного мозку пог≥ршуЇтьс€ зв'€зок. јле €кщо ще не так давно вважалос€, що одного разу зруйнована кл≥тина головного мозку, нейрон, вже не в≥дновлюЇтьс€, то тепер вчен≥ д≥йшли висновку, що в ход≥ регул€рних розумових тренувань кл≥тини мозку можна в≥дновити. ƒл€ цього ≥ була розроблена нейроб≥ка.

ќтже, пропонуЇмо ознайомитис€ з основними секретами нейроб≥к≥.

1. Ќове оточенн€

Ќове м≥сце й нов≥ люди завжди змушують мозок працювати активн≥ше. ¬ибер≥ть новий парк або новий магазин ≥ поспостер≥гайте за своЇю реакц≥Їю.

2. Ќов≥ запахи

«апас≥тьс€ флакончиками з р≥зними еф≥рними маслами ≥ щоранку нюхайте новий. ÷е дозволить «розбудити» мозок.

3. «м≥на робочоњ руки

¬иконуйте звичн≥ д≥њ, чищенн€ зуб≥в, писанн€, њжа, рукою, що не Ї активною.

4. ќновленн€ гардеробу

Ќос≥ть р≥зн≥ реч≥. ¬чен≥ експериментально довели, що залежно в≥д од€гу зм≥нюЇтьс€ не т≥льки в≥дчутт€ людини, але й образ њњ думок.

5. Ќовий маршрут

ƒобираючись до роботи, магазину, ход≥ть незнайомою дорогою. Ќав≥ть €кщо новий шл€х буде довший, це не страшно Ч позитивн≥ результати в≥дчуЇ не т≥льки мозок, а й ф≥гура.

6. ¬иробл€йте впевнен≥сть у соб≥

Ќамагайтес€ бути впевненими в соб≥. ѕогоджуйтес€ нав≥ть на ту роботу, в €к≥й ви не дуже розбираЇтес€. ћозок актив≥зуЇтьс€, коли ви точно не знаЇте, що робити.

7. Ќестандартн≥ в≥дпов≥д≥

Ќа стандартн≥ запитанн€ використовуйте нестандартн≥ в≥дпов≥д≥. —пробуйте, нав≥ть на запитанн€ Ђяк справи?ї можна п≥д≥брати дес€ток нестандартних в≥дпов≥дей. ¬≥дмовл€йтес€ в≥д стереотип≥в.

8. ¬имкн≥ть звук

¬имкн≥ть звук телев≥зора, ≥, дивл€чись на зображенн€, постарайтес€ в≥дтворити д≥алог чи монолог. ј €кщо виконувати цю вправу в компан≥њ, то можна добре розважитис€.

9. –≥зноман≥тьте в≥дпочинок

якщо ваше звичне м≥сце в≥дпочинку в уњк-енд Ч диван, то наступного разу вирушайте на природу або в к≥нотеатр, на концерт. ¬и отримаЇте масу нових в≥дчутт≥в, ≥ нав≥ть €кщо вам не сподобалос€, завжди можна п≥ти.

10. ∆артуйте

ѕридумуйте нов≥ жарти або анекдоти Ч це дуже корисно дл€ мозку.  р≥м того, це не т≥льки п≥дтримаЇ розумову активн≥сть, але ≥ розвиваЇ здатн≥сть мислити креативно.

11. ¬ивчайте ≥ноземн≥ мови

÷ей спос≥б найбезпосередн≥шим чином актив≥зуЇ пам'€ть ≥ розвиваЇ асоц≥ативне мисленн€. ¬и станете запам'€товувати не т≥льки ≥ноземн≥ слова, але ≥ факти з житт€, €к≥ ран≥ше вимагали зусилл€ дл€ запам'€товуванн€.

12. «апам'€товуйте номери телефон≥в

ƒл€ початку це можуть бути номери моб≥льних тих, з ким ви сп≥лкуЇтес€ найчаст≥ше. ѕот≥м вивчить номери менш значущих людей. ѕодивившись на номер, в≥двед≥ть оч≥, повтор≥ть цифри про себе ≥ так до тих п≥р, поки номер остаточно не Ђвр≥жетьс€ї вам в пам'€ть.

ѕри бажанн≥ надовго зберегти хорошу пам'€ть ≥ гнучкий розум ви завжди знайдете масу способ≥в нейроб≥к≥. √оловне Ч поставити мету ≥ не л≥нуватис€.