як зачати близнюк≥в?
як зачати близнюк≥в?

Ќародженн€ дитини Ч найголовн≥ша под≥€ в житт≥ кожноњ ж≥нки. јле €кщо малюк≥в народжуЇтьс€ в≥дразу двоЇ або б≥льше, то ц€ рад≥сть, а разом з тим ≥ клопоти, зб≥льшуЇтьс€ в к≥лька раз≥в. ƒе€к≥ с≥м'њ мр≥ють про народженн€ близнюк≥в, але виходить це далеко не у вс≥х. ўо може спровокувати зародженн€ одночасно дек≥лькох житт≥в?

ўо стосуЇтьс€ зачатт€ одно€йцевих близнюк≥в, то причини цього малов≥дом≥ науц≥. Ѕ≥льш≥сть фах≥вц≥в сход€тьс€ на думц≥, що це р≥дк≥сна випадков≥сть, на €ку не впливаЇ н≥ спадков≥сть, н≥ в≥к, н≥ препарати, що застосовуютьс€ ж≥нкою. —татистика показуЇ 7 випадк≥в багатопл≥дних полог≥в на 2000 звичайних. ј от про р≥зно€йцевих близнюк≥в вчен≥ можуть пов≥дати набагато б≥льше, в тому числ≥ ≥ про причини њх зародженн€.

‘актори, що визначають зачатт€ близнюк≥в

—падков≥сть

ѕрактично вс≥ фах≥вц≥, €к≥ вивчають питанн€ багатопл≥дност≥, в≥дзначають, що головна причина зачатт€ р≥зно€йцевих близнюк≥в Ч спадкова схильн≥сть. Ѕ≥льше 10% ж≥нок, €к≥ народили дв≥йню, мають родичок по пр€м≥й л≥н≥њ, у €ких також народжувалис€ близнюки. ’оча досл≥дженн€ чолов≥чоњ л≥н≥њ останн≥м часом теж показали причетн≥сть до зачатт€ близнюк≥в не в меншому ступен≥.

÷е генетична особлив≥сть, пов'€зана з виробленн€м п≥двищеноњ к≥лькост≥ гормон≥в в орган≥зм≥ ж≥нки, що стимулюють розвиток статевих кл≥тин. « ц≥Їњ причини в≥дбуваЇтьс€ овул€ц≥€ двох ≥ б≥льше €йцекл≥тин, чим зб≥льшуЇтьс€ ймов≥рн≥сть того, що ваг≥тн≥сть буде багатопл≥дною.

√ормональн≥ засоби

¬ останн≥ роки в≥дзначаЇтьс€ зростанн€ числа багатопл≥дноњ ваг≥тност≥, пов'€заноњ з прийомом гормональних препарат≥в, €к≥ використовувалис€ €к оральн≥ контрацептиви або л≥куванн€ в≥д безпл≥дд€.

ѕротизапл≥дн≥ засоби перешкоджають щом≥с€чному дозр≥ванню €йцекл≥тини.  оли препарат скасовуЇтьс€, орган≥зм ж≥нки починаЇ €к би надолужувати зга€не, що призводить до викиду одночасно дек≥лькох €йцекл≥тин. ќсобливо високий шанс зачати близнюк≥в у перший м≥с€ць п≥сл€ скасуванн€ гормональних контрацептив≥в п≥сл€ тривалого њх прийому.

Ћ≥куванн€ безпл≥дд€ передбачаЇ так≥ препарати €к, наприклад, клом≥фен ≥ пергонал, €к≥ стимулюють овул€ц≥ю. ѕри надм≥рн≥й доз≥ гормон≥в одночасно можуть дозр≥вати к≥лька €йцекл≥тин, ≥ це стаЇ схоже на приз дл€ пари, €ка довго чекала поповненн€.

≤ндив≥дуальн≥ особливост≥ орган≥зму

—еред таких особливостей в першу чергу може бути роздвоЇнн€ матки. ” цьому випадку ж≥нка маЇ дв≥ в≥докремлен≥ матки, з'Їднан≥ з двома частинами роздвоЇноњ п≥хви. ѕри цьому кожна матка функц≥онуЇ ≥зольовано, що п≥двищуЇ в≥рог≥дн≥сть зачатт€ близнюк≥в.

ѕередкл≥мактеричний в≥к

« наближенн€м зр≥лост≥ овул€ц≥€ у ж≥нок починаЇ в≥дбуватис€ нерегул€рно, а нереал≥зован≥ гормони накопичуютьс€ в €комусь ≥з цикл≥в ≥ можуть спровокувати викид в≥дразу двох або б≥льше €йцекл≥тин.

ѕовторн≥ пологи

« кожними наступними родами зб≥льшуютьс€ шанси зачати близнюк≥в. ќсобливо вища ймов≥рн≥сть у ж≥нок, що вже народили парочку. ќдного разу Ђвпоравшисьї з виношуванн€м дв≥йн≥, орган≥зм здатний виробл€ти к≥лька €йцекл≥тин.

Ўтучне запл≥дненн€

ƒл€ ж≥нок, знев≥рених зачати природним шл€хом, справжн≥м пор€тунок стаЇ Ђдитина з проб≥ркиї. “акий спос≥б зб≥льшуЇ к≥льк≥сть багатопл≥дних ваг≥тностей. « метою п≥двищенн€ усп≥шност≥ ≥мплантац≥њ, у матку ввод€ть в≥дразу к≥лька запл≥днених в проб≥рц≥ €йцекл≥тин. „асто буваЇ, що приживаютьс€ в≥дразу два або три зародка.


30.10.2013