„ому зат≥кають руки ув≥ сн≥?
„ому зат≥кають руки ув≥ сн≥?
 „ому зат≥кають руки ув≥ сн≥?

ѕрот€гом житт€ людина д≥знаЇтьс€ багато нездужань, €к≥ отруюють ≥снуванн€. ќдне з них — це н≥м≥ючи ув≥ сн≥ руки. Ѕагатьом в≥домо це в≥дчутт€, коли, прокинувшись вноч≥, буквально «не в≥дчуваЇш» своњх рук. ÷€ неприЇмна р≥ч порушуЇ н≥чний в≥дпочинок ≥ спок≥й.

ўоб Ђпривести руки в почутт€ї, потр≥бно де€кий час розминати або розтирати њх. якщо таке в≥дбуваЇтьс€ еп≥зодично, то навр€д чи варто турбуватис€, але €кщо ситуац≥€ повторюЇтьс€ з ноч≥ в н≥ч, то треба задуматис€.

ѕричин такого нездужанн€ може бути к≥лька. Ќайпоширен≥шою ≥ нешк≥дливою з них Ї неправильне положенн€ шињ п≥д час сну. якщо подушка укладаЇтьс€ занадто високо або, навпаки, низько, починають надм≥рно напружуватис€ шийн≥ м'€зи, через що пережимаютьс€ судини ≥ не дають кров≥ в≥льно надходити до тканин. ÷ю проблему легко вир≥шити поступово п≥дн≥маючи або опускаючи подушку, поки ви не в≥дчуЇте, що руки перестали терпнути ув≥ сн≥. ј буваЇ, що досить просто зм≥нити подушку.

ќднак ≥нод≥ он≥м≥нн€ рук може бути тривожним сигналом. “ак, н≥чна втрата чутливост≥ рук може вказувати на утворенн€ тромбу в артер≥њ. якщо п≥сл€ пробудженн€ он≥м≥нн€ не проходить прот€гом години ≥ б≥льше, необх≥дна терм≥нова консультац≥€ л≥кар€.

ўе одн≥Їю серйозною причиною он≥м≥нн€ рук ув≥ сн≥ може бути шийних остеохондроз. ќсобливо це п≥дтверджуЇ ≥ паралельне з зат≥канн€м рук почутт€ болю в шийному в≥дд≥л≥ хребта.

якщо руки зат≥кають щоноч≥, може знадобитис€ ≥ консультац≥€ л≥кар€-кард≥олога, так €к такий симптом Ї св≥дченн€м порушенн€ в робот≥ серцево-судинноњ системи.

Ќаступною причиною он≥м≥нн€ рук у сн≥ Ї малоактивний або зовс≥м неактивний спос≥б житт€, сид€ча робота, наприклад. “обто орган≥зм наст≥льки в≥двикаЇ до активних д≥й, що починаЇ в≥дбуватис€ де€кий зб≥й у його робот≥.

 онсультац≥€ л≥кар€ при он≥м≥нн≥ рук вимагаЇтьс€, €кщо на даному етап≥ ж≥нка переживаЇ ваг≥тн≥сть. як правило, це вказуЇ на брак зал≥за або ≥нших речовин орган≥зму.

як позбутис€ в≥д зат≥канн€ рук п≥сл€ сну?

ќтже, Ї к≥лька способ≥в боротьби з он≥м≥нн€м рук:

  • пом≥н€ти подушку на б≥льш зручну,
  • почати займатис€ спортом,
  • щодн€ виконувати вправи дл€ розминки шийного в≥дд≥лу хребта,
  • зробити кард≥ограму.

якщо ви прокинулис€ з в≥дчутт€м он≥м≥нн€ рук, головне Ч не вставати р≥зко з л≥жка ≥ б≥гти вмиватис€.  раще спок≥йно встати на п≥длогу ≥ п≥дн€ти руки вгору, при цьому в≥д≥рвати п'€ти в≥д п≥длоги, пот€гнутис€ вгору ≥ затриматис€ в такому положенн≥ дек≥лька секунд. ћожна ≥ походити в такому положенн≥ по будинку, що корисно також дл€ хребта.

як бачимо, причин зат≥канн€ рук ув≥ сн≥ дуже багато. √оловне тут не п≥дн≥мати тривогу, а спок≥йно проанал≥зувати вс≥ фактори, €к≥ можуть викликати дискомфорт ≥ усунути њх.