Хвороба Паркінсона пов’язана з кишечником?

У пошуках причини хвороби Паркінсона вчені прийшли до несподіваного рішення, зв’язавши цю патологію з захворюванням кишечника. Це було перше в своєму роді дослідження, в ході якого вчені виявили зв’язок між бактеріями в кишечнику і хворобою Паркінсона.

Дослідження, що змінить підхід до лікування

Вчені стверджують, що результати даного дослідження можуть відкрити нові методи лікування одного з найпоширеніших нейродегенеративних захворювань – хвороби Паркінсона.

Дослідники повідомили, що зародження хвороби Паркінсона може бути знайдено в кишечнику, але потім воно може переміститися в мозок, хоча точних доказів цього процесу ще ніхто не отримував до теперішнього часу. Аналіз кишкової мікробіоти у людей з хворобою Паркінсона показав, що у них змінена мікрофлора кишечника, є проблеми з шлунково-кишковим трактом і такі розлади, як запор через малорухомість.

У експеріменті над генетично модифікованими гризунами, схильними до хвороби, було встановлено, що мікробіом представляє собою ключовий етап типового погіршення рухливості при нейродегенеративних розладах, а саме пов’язаний з руховими розладами, тісно корелюють з хворобою Паркінсона (ригідність м’язів, тремор, погіршення ходьби і т. д.)

Вчені вважають, що ідентифікація видів мікроорганізмів і метаболітів, змінених при хворобі Паркінсона, може служити біомаркером і мішенню для потенційних ліків.

Дані дослідження наочно підтверджують результат іншого дослідження за участю людей, хворих на хворобу Паркінсона. У ньому було доведено, що інтенсивна ходьба допомагає полегшити симптоми хвороби.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.