Гастрит викликають бактерії

Діагноз «хронічний гастрит» став для нас чимось буденним, а почувши його, багато хто заспокоює себе тим, що «зараз цим всі хворіють». Багато хто ігнорує правильне харчування, пояснюючи це графіком роботи, при якому неможливо здорове харчування, і відмовляються від лікування, вважаючи, що лікарі не в силах перемогти недугу. Але мало хто замислюється, що запущений гастрит може призвести до небезпечних наслідків — виразки шлунка, шлункової кровотечі. У цьому випадку без лікарської допомоги і великих витрат ніяк не обійтися.

Кожному з нас з дитинства добре знайоме, що таке болі в животі. А якщо до болів домішуються і інші неприємні відчуття — тяжкість у верхній частині живота після їжі, нудота, відрижка, печія, зниження апетиту, то тут вже напевно можна говорити про гастрит.

Що таке гастрит?

Гастрит — це запалення слизової шлунка, що виникає з різних причин: стрес, неправильне харчування, особливості будови цього органа. Підступність хвороби полягає в тому, що оболонка сама по собі не має больових рецепторів, тому на початку захворювання будь-які відчуття відсутні.

Явні симптоми гастриту, такі як печія, тяжкість, дискомфорт, з’являються вже тоді, коли функції шлунка вже істотно порушені, і він вимагає лікарської допомоги. Спочатку біль може проходити сама, але потім все частіше і частіше повертатися. Однак самолікуванням займатися при цьому досить небезпечно, так як болі в животі можуть свідчити і про інші небезпечні захворюваннях, тому краще відразу звернутися до фахівця.

Діагностика та причини гастриту

Точний діагноз гастриту може встановити гастроскопія, яка в даний час проводиться максимально безболісно. У шлунок опускається спеціальний зонд, за допомогою якого складається чітка і ясна картина стану слизової. Виявити захворювання допомагає також дихальний тест або аналіз крові, але ці методи не так надійні.

Якщо задатися питанням, чому з’являється запалення слизової шлунка, то ми самі з легкістю відповімо на нього: неправильне харчування, занадто багато гострої їжі, куріння, алкоголь, стрес, зловживання ліками. Все це дійсно порушує функції роботи шлунка. Однак останні дослідження показують, що в 85% випадків гастрит викликає бактерія, яка мешкає в шлунку – Helicobacter Pylori, або хелікобактера. Це відкриття кінця XX століття стало справжнім переворотом в гастроентерології, адже традиційно вважалося, що гастрит незаразний.

Дослідження показали, що бактерія потрапляє в організм ще в дитинстві, «спить» там, а в якийсь момент починає активуватися, викликаючи захворювання. При цьому поширення хелікобактера досить широке: в країнах Європи вона зустрічається у 40–70% населення. Особливість захворювання в тому, що воно важко піддається лікуванню. Тим не менш, при серйозному підході лікування може бути цілком ефективним.

Якщо у вас діагностований гастрит, то з раціону повністю потрібно виключити копчене і смажене, а також солоне і газовані напої. А корисними будуть кисломолочні продукти, легкі супи, мінеральна вода.

Будь-яка хвороба легше виліковується на ранніх стадіях, поки не переросла в більш серйозну. Тому, якщо болі в животі вас турбують час від часу, то необхідно звернутися до лікаря гастроентеролога.