Друге підборіддя

Друге підборіддя – жирові і шкірні складки під краєм нижньої щелепи і в області шиї. Подвійне підборіддя помітно знижує привабливість зовнішнього вигляду, візуально додає зайві кілограми і роки, тому розвиває у його власників комплекс неповноцінності і занижену самооцінку. При цьому наявність другого підборіддя може з’явитися вже в молодому віці.

Причини появи другого підборіддя

1. Генетична схильність (спадковість)

Обумовлена ​​індивідуальними особливостями шкіри і обміну речовин. У таких людей, як правило, відзначається уповільнений біосинтез білків, в результаті чого відновлення колагену відбувається менш інтенсивно.

2. Зайва вага (ожиріння)

У поєднанні з неправильним харчуванням і малорухливим способом життя зайва вага також сприяє формуванню подвійного підборіддя і жирових відкладень в області щік.

3. Порушення постави

Через слабких м’язів спини або неправильних звичок (низько опускати голову при ходьбі, читанні, сон на високій подушці, сутулість і т.п.) створюється додаткове навантаження на колагенові і еластинові волокна, зменшується їх здатність підтримувати підшкірну жирову клітковину і пружність шкіри. Звичка ж прямо тримати голову і спати на низькій подушці надає шиї красу і підтягнутість.

4. Різке зниження ваги

Слабкі лицьові м’язи при цьому допускають обвисання підшкірно-жирових тканин.

5. Вік

Після 45-50 років знижується пружність шкіри в результаті природного уповільнення процесів регенерації і трофіки в шкірі і тканинах. Шкіра стає сухою, в’ялою, зморшкуватою, деформуючи овал обличчя.

Методи корекції другого підборіддя

Довготривалий результат «боротьби» з другим підборіддям, крім косметичних впливів і фізичних вправ, забезпечить зміна способу життя (правильне харчування, контроль ваги, постава, активні рухи).

Від невеликого другого підборіддя можна позбутися за допомогою спеціальної гімнастики. Також обличчю, в тому числі підборіддю і шиї, необхідно приділяти спеціальний догляд: застосування тоніків, зволожуючих і поживних засобів, ліфтинг-кремів, підтягуюючих масок і сироваток. Якщо використовувати ці засоби правильно і регулярно, вони дають хороший ефект.

Серед косметичних процедур, підтягуючих друге підборіддя, такі:

– міостимуляція,

– ліфтинг,

мезотерапія,

– фотоомолодження,

– озонотерапія,

– вакуумний масаж.

Косметична програма призначається строго індивідуально, повинна відповідати конкретним характеристикам шкіри пацієнта, показниками здоров’я.

Якщо друге підборіддя явно виражене і обумовлене віковими змінами, можна вдатися до допомоги пластичної хірургії. З цією метою застосовується метод мініліпосакціі. Операція здійснюється через невеликі розрізи і не залишає рубців. Ослаблені м’язи шиї для кращого скорочення і корекції овалу обличчя підтягують лігатурним ліфтингом.

Відвідайте Центр Сімейної Медицини в м. Кам’янці-Подільському за адресою: вул. Драгоманова, 14а, м. Кам`янець-Подільський. Отримайте поради від наших лікарів щодо профілактики Вашого здоров’я.